Rozpoczął się pościg za liderem PlusLigi. Coraz dłuższa passa Aluronu CMC Warty Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie nie pozwoliła na niespodziankę w wygranym 3:0 meczu z Projektem Warszawa. Wykorzystała ona pierwsze w sezonie PlusLigi potknięcie Jastrzębskiego Węgla i zbliżyła się do niego w tabeli.

siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie
Warta wygrała także w ośmiu wcześniejszych meczach, a szczególnie cenne było ostatnie zwycięstwo 3:1 z Asseco Resovią Rzeszów odniesione w hali Podpromie. Pozwoliło ono uczestnikowi Ligi Mistrzów zrównać się liczbą punktów z wiceliderem z Podkarpacia, a w niedzielę mógł zbliżyć się do lidera Jastrzębskiego Węgla. To dlatego, że jastrzębianie przegrali już w trwającej kolejce 1:3 z Cuprum Lubin.

Warta zwyciężyła 25:22 w pierwszym secie. W nim dopiero przy wyniku 18:16 dla Projektu którakolwiek drużyna miała przewagę większą niż jeden punkt. Zawiercianie potraktowali ostrzeżenie poważnie i w jednym ustawieniu odwrócili wynik na 19:16. Drugie przyspieszenie uczestnika Ligi Mistrzów było już w końcówce partii i pozwoliło ją zamknąć.

Najwięcej punktów dla lepszego zespołu zdobywał Uros Kovacević. Po dwóch setach jego skuteczność w ataku była na poziomie 86 procent, a do tego współczynnik pozytywnego przyjęcia wskazał 63 proc. Kovacević poprowadził Wartę do zwycięstwa 25:23 w drugim secie. Warszawiacy starali się jak najdłużej być w kontakcie z przeciwnikiem, ale brakowało im pary w końcówkach rund.

W Projekcie brakowało podobnego lidera. Punktowanie rozkładało się równomiernie między Arturem Szalpukiem, Kevinem Tillie i Nielsem Klapwijkiem. Drużyna ze stolicy Polski była lepsza w bloku, a mimo to nie potrafiła rozstrzygnąć ani jednego seta.

W trzecim secie Warta wcześnie zdobyła prowadzenie i potrafiła kontrolować wydarzenia na boisku. Pojedyncze zrywy Projektu były niewystarczające do powstrzymania gospodarzy i runda zakończyła się wynikiem 25:19.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Projekt Warszawa 3:0 (25:22, 25:23, 25:19)

Warta: Tavares, Kwolek, Kovacević, Szalacha, Zniszczoł, Konarski, Danani (libero) oraz Łaba

Projekt: Firlej, Szalpuk, Tillie, Nowakowski, Wrona, Klapwijk, Wojtaszek (libero), Jeglarski (libero) oraz Semeniuk, Grobelny, Janikowski, Jaglarski (libero)

16 BBTS Bielsko-Biała 8 30 3 27 22:87

Czy Aluron CMC Warta Zawiercie zdobędzie w tym sezonie medale mistrzostw Polski?