Beniaminek Tauron Ligi zagrał jak rutyniarz

Przekonujące zwycięstwo Roleski Grupa Azoty Tarnów w meczu z UNI Opole. Nie dopuścił on przeciwnika do głosu i wygrał 3:0 w Tauron Lidze.

siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: siatkarki Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów
Drużyny z najkrótszym stażem w Tauron Lidze zmierzyły się w Tarnowie. Gospodynie -  Roleski Grupa Azoty są beniaminkiem, a UNI Opole jest drugoroczniakiem. W trwającym sezonie oba zespoły nie miały się specjalnie czym pochwalić - zdobyły po siedem punktów w ośmiu kolejkach. Tarnowianki były wyżej w tabeli, ponieważ odniosły trzy zwycięstwa, a przedostatnie UNI zaledwie dwa.

Kluby rywalizowały ze sobą na poziomie pierwszej ligi od 2019 do 2021 roku. W mocno zmienionych od tego czasu składach cztery razy zwyciężyły opolanki i za każdym razem mecz kończył się wynikiem 3:1. Tym razem zdecydowanie lepsze były siatkarki Roleski Grupa Azoty.

Tarnowianki pokazały stalowe nerwy w pierwszym secie, ponieważ w końcówce odwróciły niekorzystny wynik na 25:22. Poza skrzydłowymi Wiktorią Kowalską i Katarzyną Marcyniuk, skuteczna była środkowa Julia Gerasimowa. Przy takim samym procencie pozytywnego przyjęcia, gospodynie radziły sobie lepiej w ataku niż UNI Opole.

Roleski Grupa Azoty potrafił pójść za ciosem i w drugim secie już kontrolował wydarzenia na boisku. Ta runda zakończyła się wynikiem 25:19. Przewaga beniaminka była coraz większa, a już na tym etapie meczu mógł pochwalić się sześcioma blokami i 12 wyblokami.

Prowadzenie 4:1 na początku trzeciego seta zapowiadało wczesne zakończenie meczu przez tarnowianki. Radziły one sobie w kontratakach i nie pozwalały przeciwniczkom na złapanie dobrego rytmu. Odpór ze strony UNI Opole próbowały dać Kinga Stronias i Lana Conceicao, ale to było za mało do przedłużenia starcia. Ta runda zakończyła się wynikiem 25:18.

UNI Opole podejmie już w 2023 roku BKS BOSTIK Bielsko-Biała, a przeciwnikiem beniaminka będą Grot Budowlani Łódź.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - UNI Opole 3:0 (25:22, 25:19, 25:18)

Roleski: Łyczakowska, Świstek, Marcyniuk, Ponikowska, Gerasimowa, Kowalska, Żurawska (libero) oraz Szczepańska, Rybak

UNI: Makarowska-Kulig, Stronias, Conceicao, Pellegrino, Kecher, Krajduba, Adamek (libero) oraz Janicka, Sieradzka

MVP: Gabriela Ponikowska (Roleski)