Bohaterka wielkiego pościgu. Punkty, bloki, asy 12. kolejki Tauron Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Katarzyna Marcyniuk w barwach Roleski Grupa Azoty Tarnów
WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Katarzyna Marcyniuk w barwach Roleski Grupa Azoty Tarnów
zdjęcie autora artykułu

Najdłuższe widowisko w kolejce Tauron Ligi stworzyły Roleski Grupa Azoty Tarnów z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz. W nim bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Marcyniuk i zdobyła najwięcej punktów w serii gier.

Zakończona w poniedziałek kolejka była pierwszą, w której rozegrano pięć zamiast sześciu meczów. To konsekwencja wycofania się z rozgrywek Legionovii. Do jedynego tie-breaka doszło w Tarnowie, a Roleski Grupa Azoty cieszył się po nim z odwrócenia wyniku 0:2 na 3:2 w meczu z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz.

Pierwszoplanową siatkarką tego meczu była Katarzyna Marcyniuk. Mocno zapracowana w przyjęciu i w ataku pokierowała pościgiem tarnowianek. Marcyniuk zdobyła 26 punktów, z których 24 atakiem przy 41 procentach skuteczności, a ponadto dwa razy zablokowała bydgoszczanki. Marcyniuk była trudna do powstrzymania i okazała się groźniejsza niż żegnająca się z polskimi halami Monika Gałkowska z Pałacu.

Najlepiej punktujące:

1. Katarzyna Marcyniuk (Roleski Grupa Azoty Tarnów) - 26 punktów 2. Aleksandra Rasińska (Energa MKS Kalisz), Monika Gałkowska (OnlyBio Pałac Bydgoszcz) - 23 punkty 3. Karolina Drużkowska (Energa MKS Kalisz) - 22 punkty

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Najlepiej blokujące:

Najlepsze blokujące były dwie, ale tylko jedna cieszyła się po meczu ze zwycięstwa. Dominika Sobolska pomogła Grot Budowlanym Łódź w pokonaniu 3:1 Moya Radomki Lotnisko Radom. Także sześcioma blokami zaskoczyła przeciwniczki Anna Lewandowska z Pałacu. Na siatce toczyła ona twarde boje przede wszystkim z Gabrielą Ponikowską.

1. Dominika Sobolska (Grot Budowlani Łódź), Anna Lewandowska (OnlyBio Pałac Bydgoszcz) - 6 bloków 2. Karolina Drużkowska (Energa MKS Kalisz), Alicja Grabka (Energa MKS Kalisz), Gabriela Ponikowska (Roleski Grupa Azoty Tarnów), Weronika Centka (Developres Bella Dolina Rzeszów) - 4 bloki 3. Małgorzata Lisiak (Grot Budowlani Łódź), Ewelina Żurowska (OnlyBio Pałac Bydgoszcz), Kinga Różyńska (OnlyBio Pałac Bydgoszcz), Izabella Rapacz (Developres Bella Dolina Rzeszów) - 3 bloki

Najlepiej zagrywające:

Bardzo dobry wynik Pauliny Damaske w polu serwisowym. Popisała się pięcioma asami w przegranym 1:3 meczu BKS-u BOSTIK Bielsko-Biała z Energa MKS-em Kalisz. To najlepszy wynik w kolejce i Damaske w historii występów w Tauron Lidze. W ŁKS-ie były dwie topowe zagrywające, ponieważ Kamila Witkowska i Julita Piasecka zaserwowały po trzy asy.

1. Paulina Damaske (BKS BOSTIK Bielsko-Biała) - 5 asów 2. Kamila Witkowska (ŁKS Commercecon Łódź), Julita Piasecka (ŁKS Commercecon Łódź), Monika Fedusio (Grot Budowlani Łódź) - 3 asy

Czytaj także: Gigant w ćwierćfinale. Twarde starcie klubu Polaka Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Źródło artykułu: WP SportoweFakty