Mecz Fenerbahce Opet Stambuł - ŁKS Commercecon Łódź przełożony. Ustalono nowy termin

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: atakuje Klaudia Alagierska-Szczepaniak. Mecz ŁKS Commercecon Łódź - Fenerbahce Stambuł
Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: atakuje Klaudia Alagierska-Szczepaniak. Mecz ŁKS Commercecon Łódź - Fenerbahce Stambuł
zdjęcie autora artykułu

Ze względu na ogłoszoną w całej Turcji żałobę narodową po tragicznych w skutkach trzęsieniach ziemi, mecz siatkarek Fenerbahce Opet Stambuł z ŁKS-em Commercecon Łódź został przełożony z 8 lutego. Kluby ustaliły nową datę spotkania.

W poniedziałek tureckie władze ogłosiły siedmiodniową żałobę narodową. W związku z tym, wszelkie wydarzenia sportowe, kulturalne i rozrywkowe na terenie kraju zostały odwołane. Wśród nich znalazły się spotkania europejskich pucharów w siatkówce, m.in. starcie Fenerbahce Opet Stambuł z ŁKS Commercecon Łódź.

Łódzkie Wiewióry miały pierwotnie rywalizować z wicemistrzyniami Turcji w środę 8 lutego. W poniedziałek po południu pojawił się jednak oficjalny komunikat, że mecz na pewno nie odbędzie się w pierwotnie planowanym terminie. Drużyna z Łodzi nie wyleciała więc na miejsce.

Nieco ponad dobę później otrzymaliśmy informację od Łódzkiego Klubu Sportowego o nowo ustalonej dacie. Będzie to czwartek, 16 lutego. Na dokładną godzinę musimy jeszcze poczekać.

ZOBACZ WIDEO: Z pierwszej Piłki #29. Lewandowski z mistrzostwem Hiszpanii? "To będzie miało gigantyczne znaczenie"

Podobnych decyzji należy spodziewać się w przypadku meczu VakifBanku Stambuł z Igor Gorgonzola Novara w Lidze Mistrzyń, Ziraat Bankasi Ankara z Berlin Recycling Volleys w fazie play-off Ligi Mistrzów oraz THY Stambuł z E-work Busto Arsizio w Pucharze CEV kobiet. Tutaj na razie jeszcze dat nie poznaliśmy.

Fenerbahce Opet Stambuł i ŁKS Commercecon Łódź wciąż walczą o drugie miejsce w grupie D Champions League. Wynik tego spotkania wpłynie na układ par w fazie play-off najważniejszych klubowych rozgrywek na Starym Kontynencie.

W związku z przełożeniem meczu w Stambule zmianie uległ też termin ligowego spotkania siatkarek ŁKS-u Commercecon Łódź z #VolleyWrocław. Pierwotnie miało się ono odbyć w sobotę 18 lutego o 19:00, ale finalnie rozegrane zostanie 21 godzin później - w niedzielę 19 lutego o godzinie 16:00 w Łódź Sport Arenie im. Józefa Żylińskiego.

Czytaj również: Dramatyczne chwile polskiego siatkarza w Turcji. "Koszmarne sceny, jak z filmu katastroficznego"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty