Nie ma mocnych na Projekt Warszawa!

Projekt Warszawa z dziesiątą wygraną z rzędu w PlusLidze! Zespół ze stolicy Polski tym razem nie miał problemu, by pokonać w Lublinie miejscowy LUK. Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, ale na nic więcej nie było ich stać.

Jakub Fordon
siatkarze Projektu Warszawa WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze Projektu Warszawa
Od samego początku oglądaliśmy wyrównany bój. LUK odskoczył na trzy punkty, gdy Wojciech Włodarczyk zablokował Linus Weber (13:10). Momentalnie jednak stratę odrobili rywale, bo lublinianie zaczęli popełniać błędy.

W końcówce gospodarze dobrze bronili i wykorzystywali kontry. Dzięki temu za sprawą Szymona Romacia mieli oni piłki setowe (24:21). Dwie z nich obronili warszawianie, ale Włodarczyk postawił kropkę nad "i".

Drugą partię udanie rozpoczęli goście, którzy prowadzili 6:3 po tym, jak Włodarczyka zatrzymał Weber. Szybko jednak stratę odrobili rywale i oglądaliśmy wyrównany bój po raz kolejny.

W samej końcówce Projekt odskoczył na trzy punkty (23:20). Pomógł w tym Włodarczyk, który nie skończył akcji i po jego błędzie rywale znów mieli przewagę. Piłki setowe zapewnił Piotr Nowakowski, a dzieła dopełnił Igor Grobelny. Po nieudanym starcie warszawianie wrócili do żywych.

W połowie trzeciego seta warszawianie odskoczyli na cztery "oczka" (12:8). Spora w tym zasługa Grobelnego, a także Jakuba Kowalczyka, który zatrzymał Nicolasa Szerszenia. A po błędzie Romacia jego zespół przegrywał już 9:15.

Lublianie byli w stanie odrabiać część strat, ale szybko do wcześniejszej przewagi wracali przeciwnicy. Ci ostatecznie zwyciężyli 25:20 po tym, jak w ataku nie pomylił się Kevin Tillie.

Ponownie lepiej seta rozpoczęli przyjezdni. W ataku nie zawodził Weber, a dodatkowo jeszcze Nowakowski wykorzystał przechodzącą piłkę (6:3). Asy serwisowe atakującego Projektu sprawiły, że przewaga jego ekipy wzrosła do sześciu punktów (13:7).

As serwisowy Mateusza Malinowskiego był ostatnim punktem, który LUK zdobył w tym spotkaniu (13:19). Od tego momentu sześć "oczek" z rzędu zdobyli przyjezdni, którzy całkowicie zamurowali siatkę! Po dwa bloki zdobyli Nowakowski i Weber, a jeden dołożył do tego Grobelny. W międzyczasie błąd popełnili jeszcze rywale, który potwierdziła wideoweryfikacja. W ten sposób Projekt odniósł dziesiąte zwycięstwo z rzędu!

LUK Lublin - Projekt Warszawa 1:3 (25:23, 22:25, 20:25, 13:25)

LUK: Włodarczyk, Nowakowski, Malinowski, Szerszeń, Jendryk, Komenda, Watten (libero) oraz Romać, Jóźwik, Hudzik, Wachnik, Gregorowicz (libero);

Projekt: Tillie, Nowakowski, Weber, Grobelny, Kowalczyk, Firlej, Jaglarski (libero) oraz Wrona, Pawlun.

MVP: Jan Firlej (Projekt)