Niespodzianki na początek rywalizacji w półfinałach Tauron 1. ligi

Na początek zmagań w półfinale Tauron 1. ligi mężczyzn padły niespodziewane wyniki. Zwycięstwa odniosły drużyny niżej notowane.

Anna Bagińska
siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa Materiały prasowe / Wojtek Borkowski/Tauron 1. Liga / Na zdjęciu: siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa
Na ostatniego półfinalistę Tauron 1. ligi trzeba było poczekać do czwartku. W drugim meczu pomiędzy AZS AGH Kraków i Gwardią Wrocław akademicy wykorzystali przewagę swojego parkietu. Wygrali z wyżej notowanym rywalem w tie-breaku. Jednak już w trzecim spotkaniu nie potrafili powtórzyć swojego wyczynu. Po trzech setach z awansu mogli się cieszyć siatkarze z Dolnego Śląska.

W niedzielę zostały rozegrane pierwsze mecze półfinałowe i od razu padły w nich niespodziewane wyniki. Najpierw MKS Będzin podejmował na swoim parkiecie BKS Visłę Proline Bydgoszcz. Po dwóch setach wydawało się, że faworyt pewnie wygra tę rywalizację.

Obraz gry odmienił się w trzeciej partii, to będzinianie gonili rywala, ale nie dali rady doprowadzić do remisu. Na pewno podopieczni Wojciecha Serafina mogą żałować czwartego seta. Mieli w nim piłki meczowe. Jednak i rywal miał swoje szanse na skończenie seta. Po grze na przewagi lepsi okazali się goście, którzy wygrali także tie-break. Przerwali tym samym serię 17 zwycięstw rywala.

Również w Częstochowie przebieg meczu był nieco zaskakujący. To miejscowi zajęli wyższe miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej. Nie miało to jednak żadnego znaczenia, bo podopieczni Dawida Murka grali lepiej w decydujących momentach pierwszego spotkania.

W pierwszym secie odrobili kilka punktów straty w końcówce i wygrali tę partię do 22. W drugiej już od początku mieli przewagę, chociaż miejscowi wyrównali i o wyniku decydowała zacięta końcówka. W trzecim secie wrocławianie dominowali i pewnie wygrali mecz. W rywalizacji do dwóch wygranych oznacza to bardzo dużą zaliczkę.

Wyniki ćwierćfinałów Tauron 1.ligi mężczyzn:
AZS AGH Kraków - Chemeko-System Gwardia Wrocław 3:2 (25:13, 12:25, 16:25, 25:19, 17:15)
Chemeko-System Gwardia Wrocław - AZS AGH Kraków 3:0 (25:23, 25:22, 25:18)
Stan rywalizacji: 2:1 dla Gwardii Wrocław

Wyniki półfinałów Tauron 1. ligi mężczyzn:
MKS Będzin - BKS Visła Proline Bydgoszcz 2:3 (25:14, 25:21, 23:25, 26:28, 11:15)
Stan rywalizacji: 1:0 dla BKS Visły Bydgoszcz

Exact Systems Norwid Częstochowa - Chemeko-System Gwardia Wrocław 0:3 (22:25, 25:27, 21:25)
Stan rywalizacji: 1:0 dla Gwardii Wrocław

-> Jest gorąco po decyzji trenera Polaków. "Uważa się za najlepszego na świecie"

Które drużyny zobaczymy w finale Tauron 1. ligi?