"Wielki powrót polskich siatkarzy". Reakcje po widowiskowym meczu z Iranem

Z piekła do nieba - tak można określić starcie reprezentacji Polski z Iranem w ramach Ligi Narodów. Podopieczni Nikoli Grbicia odwrócili losy meczu i wygrali cały mecz z niewygodnym rywalem. Postawa polskiej kadry nie umknęła uwadze ekspertów.

Janusz Siennicki
Janusz Siennicki
siatkarze reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Polscy siatkarze w drugim meczu siatkarskiej Ligi Narodów rozegrali pełne emocji oraz zwrotów akcji starcie z Iranem. Wicemistrzowie świata przegrywali już 0:2, lecz udało im się doprowadzić do tie-breaka i rozstrzygnąć mecz na własną korzyść.

Świetnie zawody rozegrali środkowy Mateusz Bieniek oraz Dawid Dulski, który zmienił po pierwszym secie Karola Butryna. Swoją cegiełkę do wyniku dołożyli również inni zmiennicy, czyli Karol Kłos oraz Artur Szalpuk.

"Biało-Czerwoni w pięciu setach wygrywają z Iranem i po raz kolejny dostarczają nam nieprawdopodobnych emocji" - komentuje oficjalny profil Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

"Wygrywamy po tie-breaku z Iranem! Co cieszy najbardziej?! Ten piękny powrót! Było przecież źle, ale daliśmy radę, odwróciliśmy losy tego meczu i wygraliśmy po tie breaku z Iranem! Dulski, Kłos i Szalpuk - złote, naprawdę złote zmiany naszego selekcjonera" - pisze Jakub Balcerzak.

"Cieszyłem się na widok Szymańskiego i Urbanowicza w składzie. No a jak się okazało, inni dzisiaj wzięli sprawę w swoje ręce. Taką rotację to ja rozumiem, brawo. Kłos, Szalpuk, Dulski, brawo! Na plus Bieniek, Szymura i ja nadal wierzę w Semeniuka" - chwali zawodników redaktor "Wprost" Maciej Piasecki.

"Wielki powrót polskich siatkarzy! Przegrywali już 0:2, ale pokonali Iran po tie-breaku" - pisze portal piłkarski "Meczyki.pl".

"Tie-break z Iranem? Nowe, nie znałem" - w humorystycznym tonie historię polsko-irańskich starć komentuje Bartłomiej Dusza.

"Zwycięstwo wywalczone w bólach, szarpane, ale udane. Łomacz niczym amerykański rozgrywający 'pipe' i szybka krótka zrobiła swoje, to dało tlen Bieńkowi, Szalpukowi i Semeniukowi, który w końcu statystycznie wygląda dobrze. Takie mecze budują" - napisała Ewa Mac.


Czytaj także:

Stefano Lavarini: Chciałbym, żeby kiedyś tak mówiono o reprezentacji Polski

Sensacyjna porażka Słowenii w Lidze Narodów

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×