Pogromcy Polaków powalczą o złoto

Reprezentacja Włoch pokonała bez straty seta Belgię i powalczy o złoty medal mistrzostw Europy U-17. Jej rywalem będzie Bułgaria, która takim samym stosunkiem ograła Hiszpanię.

Jakub Fordon
siatkarze reprezentacji Włoch U-17 Materiały prasowe / CEV / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Włoch U-17
W wielkim stylu do półfinałów mistrzostw Europy U-17 awansowały Bułgaria oraz Włochy. Obie reprezentacje nie przegrały żadnego spotkania, a pierwsza z wymienionych drużyn nie straciła nawet punktu, przegrywając zaledwie jednego seta.

W półfinale Bułgarzy trafili na Hiszpanów, którzy przegrali jedynie z Włochami po tie-breaku. W pokonanym polu udało im się pozostawić m.in. Polskę.

W spotkaniu tym oglądaliśmy zaledwie trzy sety. W każdym z nich triumfowali Bułgarzy, którzy wręcz fenomenalnie radzili sobie w końcówkach. To spowodowało, że Hiszpania nawet mimo prowadzenia 22:18 w drugiej partii, ostatecznie nie byli w stanie postawić oporu rywalom.

W finale oprócz Bułgarii zameldowała się druga niepokonana ekipa w tym turnieju, czyli Włochy. Ci w półfinale również nie stracili seta, wygrywając zdecydowanie premierową odsłonę (25:12). W kolejnych partiach było więcej walki, ale nie zmienił on nic w końcowym wyniku.