Udany start Polaków. Sprawdź tabele

Pierwszy dzień zmagań siatkarskich na Uniwersjadzie 2023 za nami. Najważniejszą informacją jest zwycięstwo reprezentacji Polski z Portugalią (3:0). Sprawdź, jak obecnie prezentuje się tabele.

Jakub Fordon
Akademicka reprezentacja Polski Materiały prasowe / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Akademicka reprezentacja Polski
W sobotę, 29 lipca 2023 roku rozpoczęły się siatkarskie zmagania w ramach XXXI Letniej Uniwersjady, która odbywa się w chińskim Chengdu. Zmagania pierwotnie zaplanowano na 2021, ale z powodu pandemii koronawirusa została przełożona.

W pierwszym dniu swój mecz rozegrała reprezentacja Polski. Nasi młodzi siatkarze pokonali bez straty seta Portugalię. W tabeli grupy A zajmują jednak drugie miejsce, bo lepszym bilansem małych punktów może pochwalić się Korea Południowa, która rozbiła Hong Kong.

Tylko jedno spotkanie nie zakończyło się w trzech setach. A mowa o pojedynku Czech z Iranem, w którym odbył się tie-break. W nim walka była wyrównana, ale więcej zimnej krwi zachowała reprezentacja z Europy.

W niedzielę na Uniwersjadzie 2023 rywalizować będą jedynie kobiety, w tym Polki. Biało-Czerwoni do rywalizacji wrócą w poniedziałek. O godzinie 9:00 czeka ich starcie z Hong Kongiem.