ME: wielkie emocje w meczu Niemców. Zadecydował tie-break

W meczu 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy reprezentacja Holandii prowadziła z Niemcami 2:0. Nasi zachodni sąsiedzi byli w stanie doprowadzić do tie-breaka. W nim jednak nie udało im się pójść za ciosem.

Jakub Fordon
Reprezentacja Niemiec w mistrzostwach Europy 2023 Materiały prasowe / CEV / Reprezentacja Niemiec w mistrzostwach Europy 2023

Rywalizacja Holandii z Niemcami w 1/8 finału mistrzostw Europy siatkarzy budziła spore emocje. Wszystko za sprawą pojedynku sąsiadujących ze sobą krajów.

Holendrzy byli grupowymi rywalami Polaków, z którymi przegrali 1:3. Wobec tego stać było ich jedynie na drugie miejsce. Niemcy za to wygrali trzy pierwsze mecze w grupie, by później przegrać z Serbią oraz Włochami.

Początek spotkania należał właśnie do Holandii, która w połowie seta zbudowała nawet ośmiopunktową. Rywale walczyli, ale zniwelować jej do samego końca nie byli w stanie.

W drugiej partii Holendrzy ponownie odskoczyli, ale w końcówce dopadli ich Niemcy. Jednak więcej zimnej krwi zachowała pierwsza z wymienionych drużyn.

Od trzeciego seta Niemcy wzięli się za odrabianie strat. Dzięki temu byli w stanie wygrać dwie kolejne partie i ostatecznie doprowadzili do tie-breaka. Jednak najważniejsza odsłona tej rywalizacji nie poszła po ich myśli.

Holendrzy zwyciężyli w niej 15:12. Tym samym po niespodziewanie zaciętym boju to grupowy rywal Polaków odesłał do domu zespół Michała Winiarskiego.