Nieoczekiwane problemy Niemek

Reprezentacja Niemiec kobiet była zdecydowanym faworytem starcia z Kolumbią podczas turnieju kwalifikacyjnego na igrzyska olimpijski Paryż 2024. Mimo to rywalki były w stanie zwyciężyć na inaugurację. Później opadły z sił i ostatecznie przegrały 1:3.

Jakub Fordon
Reprezentacja Niemiec Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Niemiec
Zarówno reprezentacja Niemiec kobiet, jak i Kolumbii to zespoły, z którymi zmierzą się Polki. A to wszystko w ramach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich 2024 w Paryżu. Awans zapewnią sobie dwa najlepsze zespoły z grupy.

W tej rywalizacji Niemki były zdecydowanymi faworytkami. Wobec tego szokiem było, że premierowa odsłona padła łupem ich rywalek. Końcówka seta przyniosła istny rollercoaster, z którego lepiej nieoczekiwanie wyszły Kolumbijki.

W II partii prowadzący zespół walczył jak równy z równym, jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachowały Niemki. To one zwyciężyły, a następnie poszły za ciosem.

W efekcie pomimo wpadki w pierwszym secie Niemki odniosły drugie zwycięstwo na tym turnieju. Wcześniej bez straty seta udało im się ograć reprezentację Tajlandii. Natomiast sytuacja Kolumbii jest coraz bardziej skomplikowana.

Kwalifikacje IO:

Reprezentacja Niemiec kobiet - Reprezentacja Kolumbii kobiet 3:1 (24:26, 28:26, 25:19, 25:14)