Wiedziałeś, że Grbić mówi po polsku? Posłuchaj, jak sobie radzi

Od zwycięstwa z Belgią polscy siatkarze rozpoczęli turniej kwalifikacyjny do IO Paryż 2024, który rozgrywany jest w Chinach. Tak spotkanie skomentował Nikola Grbić.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
polscy siatkarze/ w ramce: Nikola Grbić udziela wywiadu Polsatowi Sport Materiały prasowe / Materiały prasowe FIVB/ twitter.com/polsatsport / Na zdjęciu: polscy siatkarze/ w ramce: Nikola Grbić udziela wywiadu Polsatowi Sport
Od pięciosetowego meczu rozpoczęła udział w turnieju kwalifikacyjnym do IO Paryż 2024 w chińskim Xi'an reprezentacja Polski w siatkówce mężczyzn. Podopieczni Nikoli Grbicia po emocjonującym pojedynku zwyciężyli Belgów (więcej TUTAJ).

Po spotkaniu przed kamerą telewizji Polsat Sport stanął serbski szkoleniowiec Biało-Czerwonych. Warto odnotować, że Grbić udzielił - prawie w całości - wywiadu... w języku polskim!

- Tak, bardzo trudny (mecz - przyp. red.). Myślę, że jest to dobry zespół (Belgia - przyp. red.). Ale teraz ważne jest, że wygraliśmy. Myślimy tylko o Bułgarii (ostatnie zdanie wypowiedział po angielsku) - mówił trener Polaków (patrz wideo poniżej).

- Po ciężkim boju odblokuje się głowa i w następnym meczu... - padła sugestia prowadzącego wywiad. - Nie mamy czasu. Nie mamy czasu rozmyślać. Teraz nie. Musimy myśleć o Bułgarii - podkreślił 50-letni Grbić.

W niedzielę (1 października) o godz. 10:00 (czasu środkowoeuropejskiego) Polska zmierzy się z Bułgarią w 2. serii spotkań w grupie C kwalifikacji olimpijskich.

Zobacz:
"Panika wśród polskich siatkarzy". Tak belgijskie media opisują mecz

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką. Jedziemy na IO! Zobacz kulisy wielkiego meczu
Polska wygra olimpijski turniej kwalifikacyjny w Chinach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×