Jednostronna rywalizacja w Bielsku. Faworyt był bezlitosny

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała udanie zainaugurował nowy sezon Tauron Ligi. Półfinalista poprzednich rozgrywek był bezlitosny dla UNI Opole, które w żadnym secie nie dobiło do granicy 20. punktów.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
siatkarki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała PAP / Zbigniew Meissner / Na zdjęciu: siatkarki BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała

Poprzedni sezon Tauron Ligi poszedł po myśli bielszczanek, które dotarły do półfinału, a następnie walczyły o brązowy medal. Ostatecznie jednak na trzecim miejscu rozgrywki zakończyły Grot Budowlane Łódź. Z kolei UNI Opole do ostatniej kolejki walczyło o awans do fazy play-off, ale nie zdołały wyprzedzić KS Pałacu Bydgoszcz.

Pierwszą przewagę BKS zbudował, gdy w polu serwisowym pojawiła się Martyna Borowczak (7:4). A przy zagrywkach Julii Nowickiej miejscowe kompletnie odjechały, sama rozgrywająca posłała dwa asy (13:7). Przed końcowym fragmentem gry zespół z Opola zniwelował stratę do trzech "oczek" (16:19).

Jednak przerwa dla gospodyń podziałała znakomicie. Zdobyły one pięć punktów z rzędu, a trzy z nich były autorstwa Joanny Pacak. Jej blok zapewnił piłkę setową, którą wykorzystała Kertu Laak.

ZOBACZ WIDEO: Pod Siatką - Polacy lepsi od Meksyku. Zobacz kulisy meczu

Start II partii również należał do BKS-u (7:2). Zespół ten utrzymywał przewagę przez długi czas, a rywalki jedynie dwukrotnie zniwelowały stratę do trzech "oczek", co można było uznać za pozytyw z ich strony (15:18). Końcówka ponownie należała do bielszczanek, które od stanu 22:18 punktowały do samego końca. Kolejne bloki dołożyła Pacak, która zapewniła swojej drużynie wygraną w secie.

Trzecią odsłonę rywalizacji ponownie znakomicie rozpoczęły miejscowe. As serwisowy Pacak sprawił, że było 7:2. Ponownie gdy przyjezdne zniwelowały stratę do trzech "oczek" (10:13), rywalki zanotowały serię punktową. Tym razem jednak pomogły w tym błędy Katarzyny Zaroślińskiej-Król (10:16).

Ten set został jeszcze bardziej zdominowany przez bielszczanki niż dwa poprzednie. W końcówce prowadziły 23:15, by ostatecznie zwyciężyć 25:15. Po skutecznym ataku Pauliny Damaske kropkę nad "i" postawiła Borowczak, która zatrzymała Marta Pamuła.

Tauron Liga, 1. kolejka:

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała - UNI Opole 3:0 (25:17, 25:18, 25:15)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×