Ależ wpadka w polskiej lidze! "Rekord"

W drugiej kolejce PlusLigi Asseco Resovia Rzeszów pokonała Ślepsk Malow Suwałki 3:0, a MVP meczu wybrany został Torey Defalco. Amerykanin zaliczył jednak wpadkę przy jednej z zagrywek, z której zażartowali komentatorzy Polsatu Sport.

Jakub Fordon
Torey Defalco i piłka po jego zagrywce (Twitter/Polsat Sport) Materiały prasowe / PlusLiga/Artur Kijewski / Na zdjęciu: Torey Defalco i piłka po jego zagrywce (Twitter/Polsat Sport)
W miniony weekend zainaugurowano nowy sezon PlusLigi po przerwie reprezentacyjnej. Po pierwszym spotkaniu w dobrych humorach nie byli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, ponieważ przegrali z Projektem Warszawa 1:3.

W drugiej kolejce, której mecz rozegrali w czwartek (26 października) udali się do Suwałk. Miejscowy Ślepsk Malow plasował się wyżej w tabeli, bo ograł w Częstochowie beniaminka (3:1).

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli rzeszowianie, czyli brązowi medaliście poprzedniego sezonu. I nie mieli większych problemów z pokonaniem gospodarze (3:0). Tym samym udało im się odbić porażkę z Projektem. Relację z meczu przeczytasz TUTAJ.

Głównym motorem napędowym Resovii był Torey Defalco. Przyjmujący zdobył 22 punkty przy 63 proc. skuteczności w ataku. Amerykanin został wybrany MVP meczu, jednak podczas trzeciego seta zaliczył wpadkę przy jednej z zagrywek.

Defalco posłał tak mocny serwis, że ten wylądował daleko poza boiskiem. Komentatorzy widząc tę zagrywkę postanowili z niej zażartować.

"Mamy rekord toru", "Dzisiaj mamy rekord najbliższej i najdalszej zagrywki" - powiedział duet komentatorski, który miał przyjemność zobaczyć lecący "pocisk" od Amerykanina.