Trefl Gdańsk rozwiązał wszystkie problemy w meczu PlusLigi

Przekonujące zwycięstwo Trefla Gdańsk w meczu PlusLigi z Barkomem Każany Lwów. Nie oddał przeciwnikom ani jednego seta, choć w dwóch z trzech musiał odrabiać pokaźną stratę.

siatkarze Trefla Gdańsk WP SportoweFakty / Monika Pliś / Na zdjęciu: siatkarze Trefla Gdańsk
Rozpoczęcie meczu w Wieluniu było wyraźnie opóźnione z powodu maratońskiego pojedynku Asseco Resovii Rzeszów z Aluron CMC Wartą Zawiercie. W nim drużyna z Podkarpacia odniosła zwycięstwo w pięciu setach, a siatkarze Barkom Każany Lwów i Trefla Gdańsk musieli uzbroić się w cierpliwość przez około kwadrans. Mogło to utrudnić rozgrzewkę.

Trefl zwyciężył w pierwszym secie 25:22 i dał w ten sposób do zrozumienia rywalom, że będzie trudnym do pokonania zespołem. Gdańszczanie czuli się swobodnie w hali przeciwnika i bezlitośnie wymierzali karę za wszystkie błędy popełnione przez zawodników Barkomu.

Na początku drugiego seta zanosiło się na zwrot akcji, ponieważ drużyna z Lwowa zdobyła konkretne prowadzenie 7:2. Barkom zgubił lwią część prowadzenia w jednym ustawieniu, a już po ataku na 9:9 był remis. Rozpoczęła się wyrównana walka cios za cios. Trefl był także w tej partii na prowadzeniu, ale nie oddalał się od Barkomu. Więcej energii na finisz mieli siatkarze z Trójmiasta, którzy po raz drugi w meczu zwyciężyli 25:22.

Dobre wrażenie po stronie Trefla robił Mikołaj Sawicki. Stanowił on największe wsparcie w punktowaniu dla Kewina Sasaka. Obaj wspomniani zawodnicy popisywali się również asami serwisowymi.

Barkom przeciwstawił się atutom przeciwnika w trzecim secie i wyciągnął lekcję z łatwego roztrwonienia przewagi w poprzedniej partii. Tak się przynajmniej wydawało przy stanie 16:11. I tym razem Trefl pokazał wyższą jakość oraz dojrzałość, przez co nie pozwolił gospodarzom na przedłużenie meczu. Gdańszczanie efektownie odwrócili wynik na 25:20 i zamknęli pojedynek wynikiem 3:0.

Barkom Każany Lwów - Trefl Gdańsk 0:3 (22:25, 22:25, 20:25)

Barkom: Petrovs, Palonsky, Kowałow, Szczurow, Gueye, Tupczij, Kanajew (libero) oraz Hołowen, Dardzans, Kuczer

Trefl: Droszyński, Martinez, Sawicki, Niemiec, Urbanowicz, Sasak, Koykka (libero) oraz Gałązka, Czerwiński, Orczyk, Zaleszczyk

MVP: Mikołaj Sawicki (Trefl)