Szokujące obrazki w meczu PlusLigi. Był ogień, dosłownie!

Trwające spotkanie PSG Stali Nysa z Aluronem CMC Wartą Zawiercie nagle musiało zostać przerwane. Wszystko za sprawą nietypowej i bardzo groźnej sytuacji.

Seweryn Czernek
Na głównym: PSG Stal Nysa, w prostokącie: zapalona lampa w hali w Nysie PAP / PAP / Adam Warżawa i Polsat Sport / Na głównym: PSG Stal Nysa, w prostokącie: zapalona lampa w hali w Nysie
W środę rozpoczęła się walka o półfinały PlusLigi. W pierwszym z zaplanowanych na ten dzień ćwierćfinałów Jastrzębski Węgiel rozbił w trzech setach Indykpol AZS Olsztyn. W drugim spotkaniu PSG Stal Nysa podejmuje u siebie Aluron CMC Warta Zawiercie.

Pierwsza partia przez dłuższy czas układała się po myśli gospodarzy, którzy utrzymywali kilkupunktową przewagę. Dopiero w decydujących fragmentach zawiercianie zdołali doprowadzić do wyrównania i emocjonującej gry w końcówce. Finalnie po walce na przewagi lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali 28:26.

W drugim secie ponownie lepsze otwarcie zanotowali nysianie. Po punktowym bloku Nicolasa Zerby miejscowi odskoczyli na 8:4. Dwie kolejne akcje wygrali siatkarze Warty, niwelując część strat. W tym momencie doszło jednak do niecodziennej i bardzo niebezpiecznej sytuacji.

Przy jednej z lamp w nyskiej hali zapalił się ogień. Szybko została ona zgaszona, jednak płomień w dalszym ciągu się tlił. To przełożyło się na natychmiastową decyzję o przerwaniu meczu. Choć z czasem ogień zgasł, na miejscu pojawiła się straż pożarna. Po jej oględzinach i zbadaniu miejsca, w którym pojawił się płomień, mecz wznowiono. Przerwa trwała jednak kilkanaście minut.