Rewolucja w Norwidzie Częstochowa. Odejdzie dziewięciu zawodników

Exact Systems Hemarpol Częstochowa utrzymał się w PlusLidze, a działacze już rozpoczęli budowę składu na kolejny sezon. W kadrze dojdzie do sporych zmian. Z klubu odejdzie aż dziewięciu siatkarzy.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Exact Systems Hemarpol Częstochowa Materiały prasowe / Plusliga / Exact Systems Hemarpol Częstochowa
Celem na ten sezon dla Exact Systems Hemarpolu Częstochowa było utrzymanie w PlusLidze. Założenie to udało się zrealizować. Beniaminek zakończył swój debiutancki sezon w elicie na piętnastym miejscu, wyprzedzając jedynie Eneę Czarnych Radom. I to właśnie radomianie pożegnali się z siatkarską ekstraklasą.

W Częstochowie już rozpoczęli budowę składu na kolejne rozgrywki. We wtorek (23 kwietnia) klub ogłosił rozstanie z aż dziewięcioma zawodnikami. To oznacza prawdziwą rewolucję w składzie drużyny Exact Systems Hemarpolu.

Z klubu odejdą Rafał Sobański, Sho Takahashi, Dawid Dulski, Byron Keturakis, Łukasz Rymarski, Marcin Jaskuła, Aymen Bouguerra, Bartłomiej Janus oraz Piotr Hain. W Norwidzie zostaną za to Tomasz Kowalski, Damian Kogut, Mateusz Borkowski i Bartosz Schmidt.

Najdłużej bo dwa sezony pod Jasną Górą spędzili kapitan Rafał Sobański oraz japoński libero Sho Takahashi. To w dużej mierze dzięki dobrej grze obu siatkarzy błękitno-granatowi zdołali w sezonie 2022/23 awansować do siatkarskiej elity.

Wkrótce częstochowianie zaczną ogłaszać nazwiska nowych zawodników. Kadra ma być zdecydowanie silniejsza niż w kończącym się sezonie, a celem nie tylko walka o utrzymanie.

Czytaj także:
LUK przypieczętował awans do europejskich pucharów
Koszmar gwiazdora. Nie pojedzie na igrzyska?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kompromitacja gwiazdora. Ten sport nie jest dla niego


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×