Tak wygląda tabela Ligi Narodów po pierwszym tygodniu. Dwa niepokonane zespoły

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
zdjęcie autora artykułu

Za nami pierwszy tydzień Ligi Narodów, w którym nie brakowało emocji oraz niespodzianek. Po czterech seriach spotkań niepokonane pozostały tylko dwie drużyny. Sprawdź, które miejsce w tabeli zajmuje Polska.

W tym artykule dowiesz się o:

Dobiegła końca rywalizacja w pierwszym tygodniu Ligi Narodów. Panowie w ostatnich dniach prezentowali swoje możliwości w Rio de Janeiro i w Antalyi, gdzie w akcji zobaczyliśmy między innymi Polaków. Po czterech rozegranych meczach komplet zwycięstw mają na koncie tylko dwie drużyny. Mowa o mistrzach świata z Włoch, a także Słoweńcach.

Zawodnicy Ferdinando De Giorgiego tegoroczną rywalizację rozpoczęli od trzysetowych zwycięstw z Niemcami i Iranem. Pierwszą partię stracili w pojedynku z Turcją, a na zakończenie zmagań w Rio de Janeiro stoczyli pięciosetową batalię z gospodarzami, wygrywając 3:2. Tym samym mistrzowie świata legitymują się na ten moment świetnym bilansem setów 12:3 i dorobkiem 11 punktów, co daje im pozycję liderów VNL po pierwszym tygodniu.

Drugą lokatę zajmuje reprezentacja Słowenii, która również nie doznała jeszcze porażki. Droga zawodników Gheorghe Cretu do kompletu zwycięstw była jednak znacznie trudniejsza. Już w meczu otwarcia stoczyli pięciosetowy bój z Holandią, zakończony zwycięstwem po szalonym tie-breaku (27:25). Później przyszły wygrane z Francją (3:1) i Kanadą (3:2). Najlepsze starcie rozegrali z naszą reprezentacją, wygrywając 3:0. Podium, dość nieoczekiwanie, uzupełnia Kuba.

ZOBACZ WIDEO: Polacy nie dali szans USA w Lidze Narodów! Zobacz kulisy meczu

Na trzech czołowych lokatach są więc ekipy, które podczas Ligi Narodów walczą o przepustki na igrzyska olimpijskie. Udział w nich ma oczywiście zapewniony gospodarz, czyli Francja, która plasuje się tuż za podium. Piątą lokatę zajmują siatkarze Nikoli Grbicia, którzy po świetnym początku i trzech pewnych zwycięstwach (3:0 z USA, 3:1 z Kanadą, 3:0 z Holandią) zostali odprawieni z kwitkiem przez Słowenię.

Na drugim krańcu tabeli znajdują się z kolei drużyny, które na pierwsze zwycięstwo w trwających rozgrywkach będą musiały poczekać przynajmniej do kolejnego spotkania. Mowa o debiutującej Turcji i Iranie. Oba zespoły zdołały na ten moment wywalczyć tylko po jednym punkcie.

Tabela Ligi Narodów mężczyzn po pierwszym tygodniu:

Fot. Flashscore
Fot. Flashscore

Zobacz także:

Źródło artykułu: WP SportoweFakty