Zamieszanie w meczu Polaków. Kibice mogli czuć się zdezorientowani

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Adam Warżawa / Siatkarze reprezentacji Polski podczas meczu z Brazylią
PAP / Adam Warżawa / Siatkarze reprezentacji Polski podczas meczu z Brazylią

Podczas transmisji drugiego meczu polskich siatkarzy na IO 2024 w Paryżu miały miejsce pewne problemy techniczne. Wiązały się one z wyświetlaniem wyniku spotkania.

W tym artykule dowiesz się o:

Polscy siatkarze udział w igrzyskach olimpijskich rozpoczęli od łatwej wygranej 3:0 z Egiptem. W środę (31.07) czekało ich wyzwanie znacznie większego kalibru - mecz z reprezentacją Brazylii.

Przez dużą część spotkania realizatorzy transmisji mieli problem z podawaniem aktualnego wyniku. Przedstawiająca go tablica co chwila znikała z ekranów, pojawiały się też na niej nieprawidłowe informacje.

Tak było m.in. na początku drugiego seta. Partię tę lepiej rozpoczęli Polacy, którzy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 3:0 dla Biało-Czerwonych na tablicy wyników widniał jednak wynik 5:0 dla Brazylii. Po emocjonującym i pełnym zwrotów akcji meczu podopieczni Nikoli Grbicia wygrali to spotkanie 3:2 w setach.

Przypomnijmy, że ostatnim rywalem Polaków w fazie grupowej turnieju olimpijskiego będą aktualni mistrzowie świata, Włosi. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 3 sierpnia o godzinie 17:00.

W turnieju bierze udział 12 reprezentacji podzielonych na trzy grupy. Do 1/4 finału awansują po dwie drużyny z każdej grupy, a także dwa najlepsze zespoły z klasyfikacji trzecich miejsc.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty