Jednostronny finał rozstrzygnął turniej Gigantów

WP SportoweFakty / Monika Pliś

Aluron CMC Warta Zawiercie wygrała przedsezonowy turniej Tauron Giganci Siatkówki. W finale zespół ten spotkał się z Treflem Gdańsk i zwyciężył bez straty seta.

Turniej Tauron Giganci Siatkówki rozpoczął się od spotkań półfinałowych. W nich polskie drużyny rywalizowały z ekipami z zagranicy. Awans do finału uzyskały Aluron CMC Warta Zawiercie i Trefl Gdańsk.

Pierwszy z wymienionych polskich klubów odprawił belgijski Greenyard Maaseik (3:1). Drugi zaś identycznym wynikiem zakończył mecz z niemieckim VfB Friedrichshafen (relacja ze spotkań TUTAJ).

Finałowa potyczka nie dostarczyła wielu emocji, ponieważ spotkanie rozstrzygnęło się w trzech setach. Lepsi okazali się zawiercianie, którzy na inaugurację zwyciężyli 25:19. W drugiej partii doszło do krótkiej gry na przewagi, a w niej Warta triumfowała 26:24. Trzecia odsłona starcia zakończyła je, bo prowadząca ekipa ograła rywali 25:21.

Przed decydującym spotkaniem rozegrano jeszcze mecz o 3. miejsce. W nim również kibice obejrzeli tylko trzy sety. W nich VfB Friedrichshafen okazało się lepsze od Greenyard Maaseik (25:17, 25:19, 26:24).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty