Syndrom pechowej trzynastki. Punkty, bloki, asy - 13. kolejka PlusLigi

Dla niektórych pechowa, dla innych wręcz przeciwnie. Śmiało jednak można stwierdzić, że trzynasta kolejka plusligowych zmagań była dziwna. Chociaż wszystkie mecze się skończyły, jednego wyniku pewni być nie możemy.

Marek Knopik

Miernie prezentują się statystyki najlepiej punktujących. Czyżby wpływ na zaistniałą sytuację miał numer kolejki? W tej trzynastej zaledwie jeden siatkarz przekroczył barierę 20 oczek. Był nim reprezentant Niemiec, Gyorgy Grozer.

Najlepiej punktujący:

1. Gyorgy Grozer (Resovia Rzeszów) - 23
2. Wojciech Żaliński (Politechnika Warszawska) - 17
2. Aleksander Atanasijevic (Skra Bełchatów) - 17
4. Sławomir Junkiewicz (Fart Kielce) - 16
5. Czterech zawodników zdobyło 15 punktów w tej kolejce

Russell Holmes potwierdził, że należy do wyróżniających się zawodników nie tylko w Jastrzębskim Węglu, ale również w całej lidze. Warto zauważyć, że tym razem wśród najlepiej blokujących znaleźli się tylko i wyłącznie środkowi bloku.

Skuteczne bloki:

1. Russell Holmes (Jastrzębski Węgiel) - 5
1. Daniel Pliński (Skra Bełchatów) - 5
3. Andrzej Wrona (Delecta Bydgoszcz) - 4
3. Ardo Kreek (Politechnika Warszawska) - 4
3. Wojciech Kaźmierczak (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle) - 4

Najlepszym siatkarzem tej kolejki w polu zagrywki został Grzegorz Kokociński z Farta Kielce. Nie pomogło to jednak jego ekipie w odniesieniu zwycięstwa w Warszawie. Gospodarze pokonali kielczan, którzy musieli się zadowolić jednym zdobytym do ligowej tabeli punktem.

Naj kolejki:

Po trzynastej kolejce plusligowych zmagań, warto w tej kategorii wspomnieć o dwóch wydarzeniach. Pierwszym jest niedokończone spotkanie w Rzeszowie. Ze względu na pomyłkę sędziów rywalizacja Resovii z ZAKSĄ zakończyła się przy stanie 2:1 w setach i 24:14 w kolejnym na korzyść gospodarzy. Arbitrzy po zapoznaniu się z dokumentacją zorientowali się, że popełnili błąd i wezwali obie ekipy na parkiet w celu dokończenia meczu. Kędzierzynianie odmówili i żądają powtórki spotkania. Cała sytuacja może się zakończyć również walkowerem na korzyść Resovii. Decyzja zapadnie do końca tego tygodnia.

Drugim ważnym wydarzeniem tej rundy była katastrofalna postawa Akademików z Olsztyna. Siatkarze Indykpolu przegrali pojedynek w Bydgoszczy w 64 minuty. Zdobyli w trzech przegranych setach zaledwie 38 punktów. Wiadomo, że zespół Tomaso Totolo boryka się w tym sezonie z kontuzjami. Kilka dni temu rozwiązano kontrakt z Igorem Yudinem. Mimo to dziwić może aż tak słaba postawa tej drużyny.