Sparta wciąż bez punktu - relacja z meczu AZS KSZO Ostrowiec - Sparta Warszawa

Siatkarki AZS KSZO Ostrowiec pokonały outsidera rozgrywek - Spartę Warszawa. Trzy punkty zasłużenie zostały w hutniczym mieście, choć pod koniec meczu emocji nie zabrakło.

Anna Soboń
Anna Soboń

Przed meczem ze Spartą Warszawa to ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego była faworytem. Od początku pierwszego seta gospodynie narzuciły rywalkom swój styl gry i na niewiele im pozwalały. Po skutecznych atakach Katarzyny BrojekIwony Kosiorowskiej zespół miejscowych prowadził 7:1. Ostrowczanki przeważały w każdym elemencie gry, choć Sparcie nie można było odmówić woli walki. Przy stanie 8:5 koncertowo na zagrywce spisywała się Brojek, która zdobyła cztery oczka, z czego aż trzy razy popisała się asem serwisowym. Prowadząc 20:8 trener Dariusz Parkitny zdecydował się na zmiany w składzie. Nie zmieniło to specjalnie obrazu gry i ekipa AZS KSZO pewnie pokonała w tym secie rywalki, pozwalając zdobyć im w sumie raptem 16 oczek.

W drugiej partii to warszawianki jako pierwsze zapunktowały za sprawą Katarzyny Lisieckiej. Jedynie do stanu po 4 mecz był wyrównany, jednak później to ostrowiecka drużyna dyktowała warunki na parkiecie. Błędy zespołu Sparty i skuteczne ataki AZS KSZO sprawiły, że pomarańczowo-czarne odskoczyły rywalkom, zdobywając sześć oczek z rzędu. Kolejne skutecznie skończone piłki dowiodły, że nie bez powodu ekipa z Ostrowca Świętokrzyskiego była zdecydowanym faworytem. Przy stanie 22:12 rywalki nie miały już złudzeń, kto rozstrzygnie tę odsłonę na swoją korzyść. Kropkę nad "i" postawiła Brojek, kończąc tę partię sprytną kawką do 13.

Trzeci set od początku był bardzo wyrównany, a zespół trenera Jacka Pasińskiego prezentował się lepiej niż w dwóch poprzednich odsłonach. AZS KSZO prowadził 4:1 i nic nie zapowiadało, że wkradnie się nerwowość w poczynania ostrowczanek, ale ekipa gości zdołała wyrównać na 4:4, by po chwili objąć prowadzenie 8:7. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego doprowadziły do remisu po 17 i wtedy ekipa przyjezdna odjechała na trzy oczka. Zespół gospodyń nie zamierzał poddać się łatwo i zrobił wszystko, by Sparta nie zdobyła w obecnych rozgrywkach drugiego seta (!). Ostrowczanki w końcówce tej partii kilka razy wychodziły na prowadzenie, jednak ofiarna gra w obronie Sparty Warszawa nie pozwalała pomarańczowo-czarnym zakończyć spotkania. Na 26:25 zapunktowała Brojek, a skuteczny blok Natalii Piekarczyk i Gabrieli Buławczyk zakończył trzeciego seta i cały mecz.

Przez cały pojedynek to zespół z Ostrowca był zdecydowanie lepszy na parkiecie, lecz zafundował swoim kibicom niepotrzebną końcówkę, z której wyszedł jednak obronna ręką.

MVP spotkania została Natalia Piekarczyk - rozgrywająca AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - Sparta Warszawa 3:0 (25:16, 25:13, 27:25)

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.: Brojek, Buławczyk, Piekarczyk, Dydak, Kosiorowska, Ślęzak, Soja (libero) oraz Stefańska, M. Szafraniak, Węgiełek, Świerszcz.

Sparta Warszawa: Lisiecka, Widera, Pasznik, Kożon, Wysocka, Gogołek, W. Szafraniak (libero) oraz Kucińska, Tomczyk, Duda, Pogorzelska.