Puchar Challenge: Awans faworytów

W środowych meczach Pucharu Challenge nie było niespodzianek. Awans do półfinałów tych rozgrywek wywalczyły Copra Piacenza, Aurubis Hamburg, Dukla Liberec i, o czym informowaliśmy, Delecta.

Piotr Dobrowolski

Poza Delectą, która po gładkiej przegranej przed tygodniem w Serbii potrzebowała złotego seta, aby wyeliminować Radnicki Kragujevac, w pozostałych meczach Pucharu Challenge faworyci wykorzystali zaliczki sprzed tygodnia. Dukla Liberec w czterech setach rozprawiła się z Maccabi Tel Awiw, zaś Copra Piacenza nie pozostawiła jakichkolwiek złudzeń rywalowi z Mińska.

Wyniki środowych rewanżowych spotkań Pucharu Challenge:

Maccabi Tel-Awiw - Dukla Liberec 1:3 (19:25, 19:25, 25:19, 22:25)
Awans: Dukla
Copra Piacenza - Stroitel Mińsk 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)
Awans: Copra
Delecta Bydgoszcz - Radnicki Kragujevac 3:0 (25:19, 25:17, 25:19) złoty set 15:11
Awans: Delecta

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

W żeńskich półfinałach zobaczymy natomiast Aurubis Hamburg, który wywiózł z Bukaresztu bardzo gładkie zwycięstwo nad miejscowym CSM. W półfinale na niemiecką drużynę czeka już faworyt z Piacenzy.