KSZO odprawił z kwitkiem Eliteski - relacja z meczu AZS KSZO - AZS UEK Kraków

Siatkarki AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski rozegrały ostatni mecz fazy zasadniczej, odprawiając z kwitkiem zespół AZS UEK Kraków, ulegając mu tylko w jednym secie.
Anna Soboń
Anna Soboń

Lepiej pierwszą odsłonę rozpoczęły zawodniczki z Krakowa, w szeregach których od początku świetnie spisywała się Magdalena Sadowska. Przyjezdne prowadziły już 7:3, jednak ostrowczanki nie czekały długo i jak najszybciej starały się zniwelować przewagę gości. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego wyrównały po 11 i włączyły drugi bieg, co przyniosło zamierzony efekt. Doskonale w ataku i bloku spisywała się Katarzyna Brojek, która w tej partii zdobył dziesięć punktów. Przy stanie 21:17 skuteczne ataki przeprowadziły Małgorzata Ślęzak i Iwona Kosiorowska, zaś seta zakończyła niezawodna Brojek atakiem po przekątnej, ustalając wynik 25:19 dla miejscowych.

Drugi set to od początku koncertowa gra ekipy Elitesek, która za sprawą Sadowskiej punktowała rywalki i prowadziła już 8:1 i 12:6. Wprawdzie zawodniczki z Ostrowca Świętokrzyskiego starały się gonić wynik, jednak osiągnięta przewaga ciągle była po stronie przyjezdnych. Pomarańczowo-czarne po skutecznych akcjach Brojek doprowadziły do remisu po 17, jednak w końcówce to krakowianki zachowały więcej zimnej krwi i zwyciężyły do 21.

Przegrana partia podziałała mobilizująco na gospodynie, które po dwóch straconych piłkach w trzeciej odsłonie, wyszły na prowadzenie. Kiedy na tablicy widniał rezultat 19:12 kibice w hali przy ulicy Świętokrzyskiej byli już niemal pewni, że ta partia zakończy się zwycięstwem gospodyń. Błędy po stronie ekipy z Krakowa ułatwiły tylko zadanie AZS KSZO, który pozwolił na zdobycie jeszcze tylko trzech oczek gościom i zdecydowanie pokonał podopieczne trenera Jacka Skroka. Świetnie na parkiecie odnalazła się Agnieszka Starzyk-Bonach, której ataki były ozdobą spotkania, gdyż znawcy siatkówki doskonale wiedzą jak silnym uderzeniem dysponuje ta zawodniczka. Tę partię mocnym atakiem zakończyła Katarzyna Brojek, z którą nie radziły sobie krakowianki.

Czwarty set nieskutecznym atakiem rozpoczęły ostrowczanki, jednak szybko odrobiły stratę i przy stanie 6:2 szkoleniowiec gości zmuszony był poprosić o czas. Na niewiele się to zdało, gdyż podopieczne trenera Parkitnego tylko powiększyły swoją przewagę (11:2 na drugim czasie dla gości). Ostrowczanki złapały wiatr w żagle i już do końca seta nie oddały prowadzenia. Wprawdzie Eliteski próbowały nawiązać jeszcze walkę, jednak różnica była na tyle duża, że przyjezdne zdołały ugrać w całej partii jedynie siedemnaście oczek, a ostatnia piłka meczu należała do Agaty Skiby, która posłała zagrywkę w siatkę.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - AZS UEK Kraków 3:1 (25:19, 21:25, 25:15, 25:17)

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.: Piekarczyk, Brojek, Buławczyk, Kosiorowska, Ślęzak, Dydak, Soja (libero) oraz Stefańska, Świerszcz, Starzyk-Bonach, Węgiełek, Szafraniak.

AZS UEK Kraków: Urban, Sadowska, Wąsowska, Wawrzyniak, Połeć, Król, Sroga (libero) oraz Matyjaszek, Fedorów, Skiba.

MVP spotkania została Katarzyna Brojek (AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św.), która zdobyła 30 punktów dla gospodyń.