ME kadetów: Polska w finale! Biało-czerwoni wciąż bez straty seta w turnieju!

Reprezentacja Polski kadetów niczym huragan idzie przez mistrzostwa Starego Kontynentu. Polacy wygrali szósty mecz z rzędu bez straty seta i zagrają w finale ME!

Tomasz Rosiński

Podopieczni Wiesława Czaji od początku meczu półfinałowego narzucili swój styl gry i pierwszym secie wręcz rozbili Finów, wygrywając 25:14.

W drugiej odsłonie pojedynku gra się wyrównała, a losy tej partii rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Więcej zimnej krwi zachowali Polacy i zwyciężyli do 23.

III set był bliźniaczo podobny do pierwszej części spotkania. Biało-czerwoni dominowali od początku do końca i wygrywając tę partię 25:13, uzyskali awans do finału mistrzostw Europy!

W drugim półfinale Rosja wygrała z Belgią również 3:0 (25:11, 15:23, 25:20). Mecz finałowy Polska - Rosja odbędzie się w niedzielę o 20.00.
Reprezentacja Polski kadetów zagra w finale mistrzostw Europy / fot: CEV Reprezentacja Polski kadetów zagra w finale mistrzostw Europy / fot: CEV
Polska - Finlandia 3:0 (25:14, 25:23, 25:13)

Polska: Badura (5), Gryc (10), Bućko (23), Bieńkowski (1), Śliwka (11), Szymura (11), Piechocki (libero) oraz Lemański, Szalpuk (2)

Finlandia:
Vaisanen (1), Jylha (3), Ropponen (2), Vuorinen (7), Makinen (4), Kaislasalo (1), Mutka (libero) oraz Toiviainen (3), Haapakoski, Maattanen (5)

***

W drugim półfinale mistrzostw Europy kadetów, Rosjanie nie mieli problemów z pokonaniem Belgii (3:0), i to oni staną w niedzielę naprzeciw Polaków w meczu finałowym.

Rosja - Belgia 3:0 (25:11, 25:23, 25:20)

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!