Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Działacze AZS-u Częstochowa odkryli karty: Bąkiewicz, Kaźmierczak, Kozłowski i Vesely w Częstochowie!

Działacze AZS-u Częstochowa w końcu przedstawili nazwiska zawodników, którzy w nadchodzącym sezonie bronić będą barw Akademików. Po dziesięciu latach pod Jasną Górę wraca m.in. Michał Bąkiewicz!
Adrian Heluszka
Adrian Heluszka

Podczas gdy pozostałe zespoły kompletowały swoje składy, częstochowscy działacze bardzo mozolnie budowali swoją drużynę, długo nie uchylając nawet rąbka tajemnicy. Na siedem dni przed rozpoczęciem przygotowań zespołu wszystko stało się jednak jasne. Prezesi Akademików wreszcie odkryli karty i trzeba przyznać, że skład częstochowskiej ekipy wygląda bardzo ciekawie.

Po tym, jak do drużyny MKS-u Będzin przeniósł się Andrzej Stelmach, w nowym sezonie odpowiedzialni za kreowanie gry zespołu będą wypożyczony z Asseco Resovii Rzeszów Michał Kozłowski, a także Marcin Janusz. W składzie znalazło się także miejsce dla młodego Konrada Buczka, który do Częstochowy trafił z MKS MDK Warszawa i w przyszłym sezonie będzie miał za zadanie zbierać szlify i doświadczenie przede wszystkim w rozgrywkach Młodej Ligi.

W częstochowskim zespole zdecydował się pozostać kapitan Dawid Murek, o czym informowaliśmy już wcześniej. Obok kapitana i ikony Akademików na pozycji przyjmujących Marek Kardos będzie miał do dyspozycji Miłosza Hebdę, Michała Kaczyńskiego oraz wypożyczonego z PGE Skry Bełchatów, młodzieżowego reprezentanta Polski, Bartosza Bednorza. Prawdziwym hitem transferowym jest jednak powrót na "stare śmieci" Michała Bąkiewicza, którego rozbrat z biało-zielonymi trwał dziesięć sezonów. To właśnie w barwach Akademików Bąkiewicz stawiał pierwsze profesjonalne kroki w siatkówce i wypłynął na szerokie wody. W ostatnich sezonach 32-letni gracz występował w PGE Skrze Bełchatów, z którą święcił ogromne triumfy, nie tylko na krajowych parkietach.

Duże zmiany szykują się natomiast na środku siatki. Z AZS-em pożegnali się w lecie Adrian Hunek oraz reprezentant Serbii, Srecko Lisinac. W ich miejsce sięgnięto po Wojciecha Kaźmierczaka, a także reprezentanta Czech, Jakuba Veselego, który może pochwalić się bogatym dorobkiem. Vesely miał bowiem okazję grać m.in. w Cuneo i ekipie z Modeny. Podobnie jak przed rokiem ataki rywali powstrzymywać będzie Mariusz Marcyniak. To jednak nie koniec, bowiem w mieście nad Wartą postawiono na czterech środkowych bloku i stawkę uzupełni młody, zaledwie 19-letni, Paweł Zygmunt.

Po rocznej przerwie pod Jasną Górę wraca natomiast atakujący Michał Kamiński. Jego partnerem będzie - według działaczy - Grzegorz Bociek! Niewykluczone zatem, że w tej kwestii coś się zmieni, bowiem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle utrzymuje, że Bociek jest jej zawodnikiem.

Zmianie nie uległa natomiast pozycja libero. W Częstochowie nadal występować będą Kacper Piechocki oraz Jakub Bik.

Skład AZS-u Częstochowa na sezon 2013/2014:
Rozgrywający: Michał Kozłowski, Marcin Janusz, Konrad Buczek
Przyjmujący: Dawid Murek (kapitan drużyny), Michał Bąkiewicz, Miłosz Hebda, Michał Kaczyński, Bartosz Bednorz
Środkowi: Jakub Vesely (Czechy), Wojciech Kaźmierczak, Mariusz Marcyniak, Paweł Zygmunt
Atakujący: Michał Kamiński, Grzegorz Bociek
Libero: Kacper Piechocki, Jakub Bik

Sztab szkoleniowy:
Pierwszy trener: Marek Kardos
Drugi trener: Wojciech Pudo
Masażysta: Zbigniew Sznober
Statystyk: Karol Rędzioch

Michał Bąkiewicz wraca do Częstochowy! Michał Bąkiewicz wraca do Częstochowy!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (6):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×