WGP gr. M: Było blisko niespodzianki w starciu Czeszek z Japonkami

W swoim ostatnim meczu fazy eliminacyjnej World Grand Prix 2013 żeńska reprezentacja Japonii pokonała Czechy po bardzo zaciętej walce.

Tomasz Rosiński
Po pierwszym secie niedzielnego starcia wygranego przez faworyzowane Japonki do 18, trudno się było spodziewać, że Czeszki urwą punkt brązowym medalistkom olimpijskim. Czeskie siatkarki podjęły jednak rękawicę i drugą partię rozstrzygnęły na swoją korzyść (22:25), a w trzeciej odsłonie przegrały dopiero po grze na przewagi (28:26).

Od tego momentu pojedynek był bardzo zacięty oraz emocjonujący, a w końcówce czwartej części meczu to podopieczne Carlo Parisiego zachowały więcej zimnej krwi zwyciężając 25:23 i doprowadziły do tie-breaka.

W piątym secie Japonia wzięła się mocno do pracy i wyszła na 4-punktowe prowadzenie (11:7). To jednak nie zdeprymowało czeskiego zespołu, który walczył do końca, ale jednak musiał uznać wyższość rywala (15:13).

Najlepiej punktującą wśród Japonek była Risa Shinnabe (28 pkt.), zaś u Czeszek Aneta Havlickova (29 pkt.).

Reprezentantki Japonii zakończyły fazę eliminacyjną tegorocznego World Grand Prix z dorobkiem 19 punktów (7 zwycięstw, 2 porażki), zaś kadra Czech zdobyła 8 "oczek" (2 zwycięstwa, 7 porażek). Podopieczne Masayoshiego Manabe udział w turnieju finałowym miały już dawno zapewniony, gdyż odbędzie się on w Sapporo.

Japonia - Czechy 3:2 (25:18, 22:25, 28:26, 23:25, 15:13)

Japonia: Ebata, Hirai, Kimura, Miyashita, Iwasaka, Shinnabe, Sato (libero) oraz Nagaoka, Hashimoto, Otake, Ishida, Oumi.

Czechy: Plchotova, Havlickova, Kossanyiova, Monzoni, Vanzurova, Vincourova, Jasova (libero) oraz Hodanova, Pastulova, Mljenkova, Dostalova.

Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!

WGP gr. M: Czeszki urwały punkt Bułgarkom WGP gr. M: Kolejne zwycięstwo Amerykanek