Pomarańczowo-czarne zgodnie z planem - relacja z meczu AZS WSBiP KSZOP Ostrowiec Św. - Karpaty Krosno

Pierwsze spotkanie finału play off o Orlen Ligę bezsprzecznie rozstrzygnęły na swoją korzyść siatkarki AZS KSZO Ostrowiec Św. Ani przez moment wynik końcowy nie był zagrożony.

Anna Soboń
Anna Soboń
Pierwszego seta lepiej rozpoczęły gospodynie. Świetnie w bloku spisywały się zarówno Iwona Kosiorowska jak Katarzyna Brojek oraz Kamila Ganszczyk. Równie dobrze radziły sobie rozgrywająca AZS KSZO - Natalia Piekarczyk oraz przyjmująca Barbara Bawoł. Ekipa z Krosna nie potrafiła znaleźć sposobu na świetnie dysponowane ostrowczanki (7:4, 16:11). W ataku natomiast brylowały wspomniane Brojek i Bawoł, których skuteczne akcje co chwila były nagradzane przez licznie zgromadzoną publiczność. Przy stanie 23:15 kibice w Ostrowcu świętokrzyskim już wiedzieli, że ich ulubienice nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa. Seta do 16 atakiem zakończyła Katrarzyna Brojek.
Świetny mecz w barwach AZS KSZO rozegrała kapitan zespołu - Iwona Kosiorowska Świetny mecz w barwach AZS KSZO rozegrała kapitan zespołu - Iwona Kosiorowska
Rewelacyjnie drugą partię rozpoczęły pomarańczowo-czarne, które osiągnęły miażdżącą przewagę już na początku (11:2). Wprawdzie ekipa Karpat nie zamierzała łatwo się poddać, jednak różnica miedzy zespołami było widoczna od początku. Podopieczne trenera Dariusza Parkitnego bezlitośnie wykorzystywały każdy błąd po stronie gości i ciągle kontrolowały przebieg spotkania (17:12, 23:15). Przewaga była już na tyle duża, że nic nie mogło zagrozić ostrowczankom w zwycięstwie w drugim secie, którego zakończyła Joanna Brylińska autowym atakiem (25:16).

Trzecią odsłonę znowu lepiej zaczęły gospodynie (8:3). Szczególnie skutecznie w tym momencie grała Kamila Ganszczyk, na którą nie było sposobu ze strony zespołu z Krosna. Wtórowała jej niezawodna Katarzyna Brojek, co dało ostrowczankom prowadzenie 16:9. Mimo sporej przewagi drużyna gości grała swoją siatkówkę, która szczególnie ciekawie wyglądała w akcjach defensywnych, kiedy momentami "Karpatki" broniły akcie, które normalnie zakończyłyby się zdobyczą punktową rywalek. Przy stanie 19:11 w pole zagrywki weszła kapitan ostrowieckiej ekipy - Iwona Kosiorowska i dobrym serwisem przybliżyła pomarańczowo-czarne do zwycięstwa w trzecim secie do 15 i całym meczu 3:0.

AZS WSBiP KSZO Ostrowiec - Karpaty Krosno 3:0 (25:16, 25:16, 25:15)

AZS KSZO: Brojek 20, Piekarczyk 3, Bawoł 10, Ślęzak 6, Kosiorowska 10, Ganszczyk 9, Ścibisz (libero) oraz Stefańska (l), Soter 1.

Karpaty Krosno: Grzegorczyk 7, Nadziałek 4, Słonecka 3, Mikołajewska 2, Duda 6, Wajda 2, Czekajska (libero) oraz Brylińska 3, Bałucka, Beda 1.

MVP: Małgorzata Ścibisz