Naj... meczów w play-offach PlusLigi

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Portal SportoweFakty.pl wybrał zasługujące na uwagę sytuacje z 5. meczu półfinałowego Resovia - ZAKSA, spotkań o piąte miejsce AZS Olsztyn - AZS PW oraz pojedynku o siódmą pozycję Czarni - Effector.

Najlepsza oprawa i atmosfera: podczas meczu Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

(fot: Adrian Sawko)

Kibice podczas meczu w Hali Podpromie jak zwykle stworzyli świetną atmosferę podczas 5. meczu półfinałowego Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Szczególnie imponująca była oprawa rzeszowskich fanów pod tytułem: "Nigdy nie lekceważ serca mistrza".

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Najlepsi siatkarze: Dawid Konarski oraz Nikołaj Penczew

Duet Dawid Konarski - Nikołaj Penczew poprowadził Asseco Resovię do wygranej w piątym meczu półfinałowym PlusLigi z ZAKSĄ, a tym samym do finału mistrzostw Polski. Obydwaj grali dość efektownie i bardzo mądrze. Konarski zdobył w tym pojedynku 24 punkty, zaś Penczew zapisał na swoim koncie 14 "oczek".

Najpewniejsze zwycięstwo: Cerrad Czarnych Radom z Effectorem Kielce w meczu o 7. miejsce

Siatkarze beniaminka PlusLigi, Cerrad Czarni Radom, dzięki zwycięstwu w czterech setach zrobili pierwszy krok do zajęcia 7. miejsca w mistrzostwach Polski. Bohaterami radomian byli Wytze Kooistra (22 pkt., 54-proc. skuteczność w ataku) oraz Dirk Westphal (18 pkt., 61-proc. skuteczność w ataku).

Najlepsi w bloku: siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej w drugim starciu z Indykpolem AZS Olsztyn

Dobra gra w bloku okazała się kluczem zawodników AZS Politechniki Warszawskiej do zwycięstwa w drugim meczu z Indypolem AZS Olsztyn. Warszawiacy zdobyli aż 18 punktów blokiem, a najwięcej "oczek" w tym elemencie zdobyli Artur Szalpuk (5 pkt.) oraz Marcin Nowak (4 pkt.).

Najtrafniejsze komentarze: Paweł Zagumny oraz Łukasz Wiśniewski

- Zaprzepaściliśmy swoją szansę u nas w domu, w trzecim meczu. W Rzeszowie Resovia zagrała dużo lepiej i zasłużenie wygrała. Taki jest sport. Ktoś musiał zwyciężyć i padło na Resovię - powiedział rozgrywający ZAKSY, Paweł Zagumny.

- Zespół z Rzeszowa pokazał charakter, wolę walki i chwała im za to. Zostaje mi tylko życzyć im powodzenia w finale - stwierdził środkowy kędzierzynian, Łukasz Wiśniewski.

Najdłuższy set (punktowo): Effector Kielce - Cerrad Czarni Radom I set (26:28)       Najkrótsze sety (punktowo):

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska I set (drugi mecz) (17:25) oraz Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle II set (17:25)

Najskuteczniejszy w ataku (minimum 6 ataków): Marcin Nowak z AZS Politechniki (82-procentowa skuteczność; 9/11)

Najmniej skuteczny w ataku (minimum 6 ataków): Michał Ruciak z ZAKSY (17-procentowa skuteczność; 1/6)