WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (mecz nr 1): oceny SportoweFakty.pl

Michał Biegun
Michał Biegun

Oceny siatkarzy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (w skali 1-6):

Rozgrywający:

Paweł Zagumny - 4

Powracający po przerwie do reprezentacji Polski rozgrywający zaliczył dobry występ przeciwko jastrzębianom. Doświadczony siatkarz umiejętnie rozdzielał piłki swoim partnerom, imponując w dobrymi decyzjami w kontratakach.

Grzegorz Pilarz grał zbyt krótko, aby ocenić

Środkowi:

Łukasz Wiśniewski - 4

Najlepiej blokujący siatkarz Pucharu Polski zapisał we wtorek na swoim koncie zanotował cztery udane próby właśnie w tym elemencie gry. Podobnie jak Możdżonek zanotował na swoim koncie ponad 50 proc. skuteczność w ataku (7/12).

Marcin Możdżonek - 4

Jego zagrywka sprawiała sporo problemów przyjmującym jastrzębian. W wygranych przez ZAKSĘ setach seriami nękał rywali kąśliwym serwisem. Poprawny występ w ataku (5/9 - 56 proc.) okrasił trzema punktowymi blokami.

Maciej Polański grał zbyt krótko, aby ocenić

Przyjmujący:

Michał Ruciak - 4

Reprezentant Polski był ostoją w przyjęciu zagrywki przez zespół z Kędzierzyna-Koźla. Na swoim koncie zapisał kilka udanych obron, a po mimo ostatnich perypetii zdrowotnych zanotował dobry mecz w ataku (9/19 - 47 proc.)

Wojciech Ferens - 3

Były Akademik z Olsztyna został wyrwany z kwadratu w pierwszej partii i na Śląsku zaprezentował się bardzo solidnie. W ataku zanotował blisko 60% skuteczność (13/22), ale ocenę obniżają problemy w przyjęciu i bezproduktywna zagrywka (5 błędów na 9 serwisów)

Dick Kooy - 1

Holenderski przyjmujący rozpoczął mecz w podstawowej szóstce, ale po fatalnej postawie w ataku (1/6) został zmieniony i już nie powrócił na boisko.

Atakujący:

Dominik Witczak - 4,5

Pierwszy atakujący ZAKSY we wtorek nie miał litości dla Damiana Wojtaszka, parokrotnie dając się we znaki zagrywką i atakiem libero Jastrzębskiego Węgla. Po kilku nieudanych próbach wynikających ze zmęczenia został zmieniony przez Boćka. W ataku skończył 15 na 29 piłek.

Grzegorz Bociek - 3

Rezerwowy kędzierzyńskiej ekipy był w ataku bardziej efektowny niż efektywny. Miał problemy z kończeniem sytuacyjnych piłek, ale gdy otrzymywał dokładną wystawę boleśnie obijał ręce blokujących go jastrzębian.

Libero:

Dan Lewis - 4

Pomimo trzech błędów w przyjęciu Kanadyjczyk był pewnym punktem kędzierzyńskiej ekipy. Zapisał również na swoim koncie kilka ważnych obron Dobrze wypełnił miejsce po kontuzjowanym Piotrze Gacku.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 - bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×