KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Polacy kontynuują przygotowania do MŚ. Jadą w tym celu do Francji

W Bełchatowie zakończyło się zgrupowanie reprezentacji. Przed siatkarzami kilka dni odpoczynku, a potem wylot do Francji, gdzie kontynuować będą oni przygotowania do mistrzostw świata.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Po krótkim odpoczynku polska reprezentacja w niedzielę uda się do ośrodka przygotowań we francuskim Capbreton. We Francji trenować będzie piętnastu zawodników. Do kraju zespół wróci w dniu 2 sierpnia, a dwa dni później rozpocznie zgrupowanie w Spale.


Natomiast 14 sierpnia biało-czerwoni udadzą się do Krakowa, gdzie w dniach 16-18 sierpnia odbędzie się Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, w którym zagrają reprezentacje Bułgarii, Chin oraz Rosji. Po tym towarzyskim turnieju, w dniu 21 sierpnia, drużyna spotka się ponownie w Spale, a 25 lub 26 sierpnia wyruszy ona do Warszawy i rozpocznie ostatnie przygotowania do meczu otwarcia mistrzostw świata 2014, w którym zagra przeciwko Serbom.

Kadra reprezentacji Polski na zgrupowanie we francuskim Capbreton:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Paweł Zagumny 

Atakujący: Dawid Konarski, Mariusz Wlazły 

Środkowi: Karol Kłos, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Andrzej Wrona 

Przyjmujący: Rafał Buszek, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Winiarski 

Libero: Krzysztof Ignaczak, Paweł Zatorski 

Jak informuje PZPS, do dyspozycji Stephane'a Antigi cały czas pozostają atakujący Grzegorz Bociek, środkowi Łukasz Perłowski i Łukasz Wiśniewski, przyjmujący Michał Ruciak, libero Damian Wojtaszek oraz rozgrywający Paweł Woicki i Łukasz Żygadło, który jednak zawiesił udział w przygotowaniach z ważnych względów osobistych.

W dniu 25 lipca mija termin zgłaszania 22-osobowej kadry na mistrzostwa świata, które rozpoczną się w naszym kraju 30 sierpnia.

Sprawdź terminarz polskich siatkarzy na igrzyska oraz składy grup

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPS
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×