Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mistrzowie świata zaprezentują się kibicom - zapowiedź turnieju w Oleśnicy

Już po raz piąty w oleśnickiej hali sportowej rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej Charytatywny. W tegorocznej edycji na boisku nie zabraknie światowych gwiazd.
Marcin Górczyński
Marcin Górczyński

W ostatni weekend września do Oleśnicy przyjadą dwa czołowe polskie drużyny - PGE Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel, aktualny mistrz Rumunii Tomis Constanta i turecki Arkas Izmir. Jak zapewnia Wojciech Rozdolski, prezes Stowarzyszenia MOKiS Siatkarz Oleśnica, na parkiecie pojawią się aktualni mistrzowie świata - Andrzej Wrona, Mariusz Wlazły, Karol Kłos oraz Michał Winiarski. - Cała czwórka reprezentantów Polski, grająca na co dzień w Skrze Bełchatów, będzie gościła na oleśnickim turnieju - zapewnił Rozdolski, który podczas turnieju będzie musiał spełnić obietnicę, złożoną przed mistrzostwami świata. - Powiedziałem, że jeśli Polacy zdobędą mistrzostwo świata wniosę kapitana drużyny Michała Winiarskiego na plecach na boisko. Jestem szczęśliwy, że mogę spełnić tę obietnicę.


Turniej będzie obserwował trener polskiej kadry Stephane Antiga, który, jako jeden z zaproszonych gości, wkopie drzewko w miejscowej alejce zasłużonych dla sportu. Oprócz selekcjonera polskiej reprezentacji do Oleśnicy zaproszonych zostało wiele osobistości od lat związanych z siatkówką. Swój udział zapowiedzieli Piotr Gruszka, Ireneusz Mazur, Konrad Piechocki, Andrzej Warych oraz Marian Kmita, szef sportu telewizji Polsat.

Zysk z turnieju zostanie przekazany dla czteroletniego Mateusza Frączyka, którego czeka poważna i zarazem kosztowna operacja serca. Do jej przeprowadzenia niezbędna jest kwota 32 tysięcy euro. Bilety na turniej dostępne są w oleśnickiej hali, ich koszt to 40 złotych (obejmuje wstęp na 2 mecze rozgrywane podczas jednego dnia).

Harmonogram turnieju

27.09 (sobota)
godz. 17:00 - mecz siatkarski Jastrzębski Węgiel - Arkas Izmir
godz. 18:45 - uroczyste otwarcie turnieju. Wkopanie drzewek w „Alei Zasłużonych Dla Sportu"
drzewka wkopią: Stephane Antiga, Wojciech Fibak, Waldemar Szulc, Tomasz Zimoch
godz. 19:00 - mecz siatkarski PGE SKRA Bełchatów - Tomis Constanta

28.09 (niedziela)
godz. 13:30 - mecz siatkarski PGE SKRA Bełchatów - Arkas Izmir
godz. 15:30 - mecz siatkarski Jastrzębski Węgiel - Tomis Constanta
godz. 18:00 - zakończenie turnieju.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
olesnica.naszemiasto.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×