KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mocne wejście Denise Hanke. Punkty, bloki, asy - 1. kolejka Orlen Ligi

Premierowa kolejka Orlen Ligi jest rozgrywana "na raty", za nami cztery z sześciu spotkań. Jednak w pojedynkach, które odbyły się zgodnie z planem, emocji było jak na lekarstwo.
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Pierwsza kolejka rozpoczętego sezonu Orlen Ligi zostałaby rozegrana tylko w połowie, ale na przełożenie spotkania z mistrzyniami Polski, czyli Chemikiem Police nie zgodził się Developres SkyRes Rzeszów. I tak rozgrywki zostały oficjalnie zainaugurowane właśnie w Rzeszowie. Począwszy od tego pojedynku, a skończywszy na konfrontacji w Dąbrowie Górniczej, gdzie miejscowy Tauron Banimex MKS podejmował PGNiG Naftę Piła, kibice zgromadzeni w halach nie doświadczyli potężnej dawki emocji - wszystkie cztery mecze były bowiem jednostronne, a faworyci odnieśli planowe zwycięstwa.


Miano najlepiej punktującej zawodniczki dotychczas rozegranych spotkań dzielą ze sobą rozgrywająca Denise Hanke oraz przyjmująca Joanna Kuligowska, czyli siatkarki, które przed bieżącym sezonem zmieniły swoje klubowe barwy. Zarówno Hanke, jak i Kuligowska były liderkami swoich drużyn w rozegranych spotkaniach.

Najlepiej punktujące:
1. Hanke, Kuligowska - 17
2. Werblińska, Bednarek-Kasza, Kaczorowska - 14
3. Mróz, Mroczkowska, Misiuna, Twardowska, Macuso -13

W rankingu najlepiej blokujących na pierwszym miejscu ex aequo znalazły się aż trzy siatkarki. Katarzyna Mróz oraz Monika Ptak to nominalne środkowe i ich obecność na tak wysokiej pozycji nie dziwi, lecz Gina Mancuso jest przyjmującą, a w szeregach MKS-u najczęściej zatrzymywała ataki rywalek.

Skuteczne bloki:
1. Mróz, Ptak, Macuso - 5
2. Hanke, Kuligowska, Efimienko - 4
3. Nowakowska, Kaczor - 3

Choć mówi się, że w pierwszych trzech kolejkach zespoły jeszcze się kształtują, to niektóre zawodniczki udowodniły, że ich dyspozycja jest już naprawdę dobra, choć sezon dopiero się rozpoczął. Mimo że w polu serwisowym nie zabrakło wielu błędów, to w tym elemencie wyróżniły się w szczególności dwie siatkarki - Denise Hanke zdobyła sześć asów, a Klaudia Kaczorowska niewiele mniej, bo pięć.

Asy serwisowe:
1. Hanke - 6
2. Kaczorowska - 5
3. Śliwińska, Kuligowska, Cemberci - 2

Naj kolejki: Denise Hanke

Bardzo rzadko zdarza się, by rozgrywająca była najlepiej punktującą zawodniczką w swojej drużynie. A tak właśnie stało się w spotkaniu Impela Wrocław z Pałacem Bydgoszcz. Denise Hanke pokazała, że nawet grając na tej pozycji, można zdobywać wiele punktów. Rozgrywająca zanotowała łącznie na swoim koncie 17 "oczek", serwując sześć asów, czterokrotnie zatrzymując rywalki blokiem, a w ataku skończyła siedem na osiem piłek! Był to świetny występ Hanke, która zasłużenie otrzymała statuetkę MVP. Czy w następnych kolejkach w jej ślady pójdą inne rozgrywające?

Czy Denise Hanke będzie liderką Impela również w następnych meczach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×