Liga Mistrzyń, gr. A: Dobry start obrończyń tytułu - relacja z meczu Dynamo Kazań - Agel Prościejów

W czwartkowym meczu Ligi Mistrzyń, siatkarki Dynama Kazań pokonały we własnej hali Agel Prościejów 3:0. Rosjanki świetnie zainaugurowały rozgrywki, których w zeszłym sezonie były triumfatorkami.

Natalia Witczyk
Zdecydowanymi faworytkami czwartkowego pojedynku były zawodniczki Dynama Kazań, które bronić będą wywalczonego w zeszłym sezonie złotego medalu Ligi Mistrzyń. Jednak początek meczu nie zapowiadał wyraźnej dominacji Rosjanek, bowiem na pierwszej przerwie technicznej ich przewaga wynosiła tylko jedno "oczko" (8:7). Po czasie spore problemy z przyjęciem miał Agel Prościejów, co sprawiło, że prowadzenie gospodyń z akcji na akcję powiększało się (13:10). Rosjanki spokojnie kontynuowały swoją dobrą grę, dominując nad rywalkami w bloku (18:13). Z dobrej strony pokazywała się atakująca Dynama - Jekaterina Gamowa, która kończyła najważniejsze piłki. W końcówce Czeszki próbowały walczyć, a sytuacyjne akcje kończyła Liannes Castaneda Simon (22:19). Ostatni punkt w pierwszej partii padł po błędzie czeskiego zespołu (25:21).
Od wysokiego prowadzenia drużyny z Kazania rozpoczął się drugi set pojedynku (5:1). Po pierwszej przerwie technicznej, siatkarki Agela Prościejów rozpoczęły odrabianie strat, doprowadzając do remisu po 8. Jednak obrończynie mistrzowskiego tytułu nie dały sobie odebrać inicjatywy na boisku, a liderką zespołu była Elena Juriewa (16:12). Błędy były największą zmorą Czeszek w starciu z rosyjską ekipą. Podopieczne Miroslava Cady, odrzucone serwisem od siatki, miały spore problemy ze skończeniem swoich akcji (21:12). W decydujących momentach tej odsłony, Dynamo Kazań zdominowało przeciwniczki w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Seta skutecznym atakiem zakończyła Jekaterina Gamowa (25:15).

Podrażnione porażką w poprzednich partiach, Czeszki skuteczniej prezentowały się na początku trzeciego seta. Na pierwszą przerwę techniczną zespoły schodziły po skutecznym ataku Antonelli del Core i tylko minimalnym prowadzeniu rosyjskiej drużyny (8:7). Szybka, kombinacyjna gra była atutem Agela Prościejów, który wypracował sobie przewagę (10:13). Pomimo doprowadzenia do remisu i zdecydowanej gry Dynama, zespół z Czech potrafił odbudować prowadzenie, który utrzymywało się niemal do końca tej odsłony (16:18). Stratę punktową zespół z Kazania zniwelował w najważniejszym momencie, wykorzystując drugą piłkę meczową (26:24).

Dynamo Kazań - Agel Prościejów 3:0 (25:21, 25:15, 26:24)

Dynamo: Startsewa (1), Janewa (9), Borodakowa (6), Gamowa (16), Del Core (11), Juriewa (14), Abroskina (libero) oraz Mielnikowa, Małygina, Ezhowa (libero)

Agel: Weiss (1), Markiewicz (10), Borovinsek (3), Castaneda Simon (10), Kossanyiova (2), Karg (9), Kovarova (libero) oraz Gambova (3), Pereira Soares.