Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Szóstka 2. kolejki Ligi Mistrzów 2014/15

Europejska Federacja Piłki Siatkowej (CEV) wybrała najlepszą drużynę 2. kolejki Ligi Mistrzów 2014/15. W tym zestawieniu znalazło się po jednym siatkarzu z Jastrzębskiego Węgla oraz Skry Bełchatów.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Za swoje występy w drugiej kolejce LM zostali wyróżnieni: rozgrywający Luciano De Cecco, atakujący Hendrik Tuerlinckx, środkowy Artem Wolwicz i Peter Wohlfahrtstätter, przyjmujący Krzysztof Gierczyński oraz Taras Chtiej, a także libero Ferdinand Tille.


De Cecco pokazał się z pozytywnej strony w wygranym po tie-breaku przez Sir Safety Perugia meczu z Tours VB. Tuerlinckx, który zdobył 22 punkty, był jednym z bohaterów triumfu Knacka Roeselare z Coprą Piacenza.

Bardzo dobre zawody przeciwko CAI Teruel rozegrał środkowy Lokomotiwu Nowosybirsk Wolwicz, który zapisał na swoim koncie 14 punktów (10-atak, 4-blok), atakując ze 100-procentową skutecznością. Aich/Dob Posojilnica przegrywała już 0:2 w setach i 21:24 w trzeciej partii z Vfb Friedrichshafen, lecz udało jej się triumfować po tie-breaku, zaś bohaterem tej konfrontacji był środkowy bloku Wohlfahrtstätter (15 punktów; 7-atak, 6-blok, 2-zagrywka).

Również w swoich meczach udanie zaprezentowali się przyjmujący: Gierczyński, który wywalczył dla Jastrzębskiego Węgla 6 punktów i przyjmował pozytywnie na poziomie 65-procent, oraz Chtiej (22 punkty) - najlepszy zawodnik meczu Biełogorie Biełogorod - Fenerbahce Stambuł.

Dream Team drugiej kolejki uzupełnił libero PGE Skry Bełchatów Tille, który dość dobrze w rywalizacji z Precurą Antwerpia spisał się w defensywie oraz bezbłędnie w przyjęciu (67-procentowe przyjęcie pozytywne oraz 61-procentowe przyjęcie perfekcyjne).

Najlepsza drużyna 2. kolejki Ligi Mistrzów według Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV):

Rozgrywający: Luciano De Cecco (Sir Safety Perugia)

Atakujący: Hendrik Tuerlinckx (Knack Roeselare)

Środkowi: Artem Wolwicz (Lokomotiw Nowosybirsk), Peter Wohlfahrtstätter (Aich/Dob Posojilnica)

Przyjmujący: Krzysztof Gierczyński (Jastrzębski Węgiel), Taras Chtiej (Biełogorie Biełgorod)

Libero: Ferdinand Tille (PGE Skra Bełchatów)

Kto był Twoim zdaniem, najlepszym zawodnikiem (MVP) drugiej kolejki Ligi Mistrzów 2014/15?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
CEV
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×