Serie A: Spacerek Trentino Volley, Łukasz Żygadło i spółka jedną nogą w półfinale

W zaległym pierwszym meczu ćwierćfinałowym Serie A, Trentino Volley, którego barwy reprezentuje polski rozgrywający Łukasz Żygadło, nie dało szans Exprivii Molfetta.

Tomasz Rosiński
Szybko, łatwo i przyjemnie - tak dla zespołu z Trydentu wyglądała inauguracja fazy play-off ligi włoskiej. Triumfatorzy fazy zasadniczej potwierdzili miano faworyta i ograli Exprivię w trzech setach (kolejno do 13, 20 i 20).
W pierwszych dwóch partiach gospodarze nie mieli żadnych problemów z uporaniem się z rywalem. Niewielkie kłopoty podopiecznym Radostina Stojczewa przytrafiły się dopiero w trzeciej odsłonie, kiedy to siatkarze z Exprivii prowadzili 16:14 na II przerwie technicznej, jednak wystarczyła chwila, żeby Trentino Volley odjechało gościom i przechyliło szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Srebrni medaliści Pucharu CEV 2014/15 zdominowali grę we wszystkich elementach siatkówki, począwszy od bloku (8:5), poprzez atak (35:28), po zagrywkę (6:4).

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany atakujący Martin Nemec, który zapisał na swoim koncie 16 oczek, kończąc 50 procent swoich akcji w ofensywie. Natomiast Żygadło wywalczył dla swojej drużyny 1 punkt blokiem.

Trentino Volley - Exprivia Molfetta 3:0 (25:13, 25:20, 25:20)

Trentino Volley: Żygadło (1), Kazijski (9), Lanza (11), Nemec (16), Birarelli (5), Sole (6), Henno (libero) oraz Fedrizzi, Giannelli.

Exprivia Molfetta: Hierrezuelo, Bossi (7), Sket (6), Noda Blanco (5), Candellaro (2), Maurice Torres (11), Romiti (libero) oraz Del Vecchio, Spirito, Blagojević, Despaigne, Piscopo (2).

MVP: Martin Nemec (Trentino).

Stan ćwierćfinałowej rywalizacji (do 2 zwycięstw): 1-0 dla Trentino Volley.

Serie A: Koszmar Cucine Lube Banca Marche Treia, słaby występ Bartosza Kurka Serie A: Sir Safety Perugia na krawędzi, Calzedonia Werona zbliżyła się do półfinału