Kokpit Kibice

Michał Filip, Bartłomiej Lemański i Paweł Halaba w AZS Politechnice Warszawskiej!

Zawodnicy związani kontraktami z Asseco Resovią Rzeszów w następnym sezonie zagrają w AZS Politechnice Warszawskiej. Dla Filipa i Lemańskiego będzie to kolejny rok w stołecznej drużynie.
Mateusz Lampart
Mateusz Lampart

W przyszłym sezonie zawodnikami AZS Politechniki Warszawskiej będą: Michał Filip, Bartłomiej Lemański i Paweł Halaba. Młodzi gracze zostali wypożyczeni do stołecznego zespołu z Asseco Resovii Rzeszów na rok.

Michał Filip występował w ekipie Akademików w poprzednim sezonie i był w czołówce najlepiej punktujących zawodników PlusLigi. Wobec problemów zdrowotnych Pawła Mikołajczaka, Jakub Bednaruk ustawiał go po przekątnej z rozgrywającym. Taki ruch okazał się strzałem w dziesiątkę. Nad przyszłością Filipa długo zastanawiał się rzeszowski klub, który jednak wypożyczył go na kolejne rozgrywki do Warszawy. 

Bartłomiej Lemański również pozostanie w stolicy. Sezon 2014/2015 był dla niego debiutem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Środkowy do momentu kontuzji prezentował się z jak najlepszej strony. W rywalizacji o miejsca 5-12 z Cerrad Czarnymi Radom doznał urazu stawu skokowego, który wyeliminował go z gry do końca sezonu. Zainteresowani 19-latkiem byli również radomianie, ale zawodnik wybrał grę pod okiem Bednaruka.

Michał Filip zostanie na kolejny sezon w AZS Politechnice Michał Filip zostanie na kolejny sezon w AZS Politechnice
Paweł Halaba będzie nową twarzą w Politechnice. 19-latek poprzedni sezon spędził w pierwszoligowym AGH 100RK AZS-ie Kraków. Przyjmujący zrobił duży postęp, co zaowocowało powołaniem na turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata juniorów. Wychowanek warszawskiego Metra po rywalizacji w Bełchatowie otrzymał propozycję gry w Politechnice Warszawskiej, z której skorzystał.

Niemal pewne jest, że z warszawską drużyną pożegnają się Dominik Depowski i Bartłomiej Mordyl, kolejni zawodnicy mający umowy z Asseco Resovią. Najprawdopodobniej obaj gracze będą występować w I lidze w zespole AZS-u AGH Kraków. Razem z nimi w tym kierunku ma powędrować przyjmujący Karol Rawiak. 21-latek w poprzednich rozgrywkach bronił barw Ślepska Suwałki. To kolejny z młodych siatkarzy mistrzów Polski, który zostanie wypożyczony do innego zespołu.

Znany jest już trzon zespołu Politechniki Warszawskiej na kolejny sezon. Oprócz Filipa, Lemańskiego i Halaby, w drużynie na pewno będą występować także: Paweł Zagumny, Jan Firlej, Jakub Kowalczyk, Waldemar Świrydowicz i Maciej Olenderek.

W warszawskim klubie na pewno zostaje Paweł Mikołajczak oraz prawdopodobnie Jakub Radomski.

Poznaliśmy zmiennika Pawła Zagumnego w AZS Politechnice Warszawskiej

Czy podobają Ci się transfery AZS-u Politechniki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×