Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

PŚ: Australia z USA oraz Kanada z Włochami na inaugurację

Już pierwszego dnia dojdzie do interesujących starć w Pucharze Świata siatkarzy. Oprócz meczu Polaków, ciekawie zapowiadają się spotkania w grupie A w Hiroszimie.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik

Równolegle odbywać będą się dwa mecze w dwóch grupach, pierwsza z nich rywalizować będzie w Hiroszimie, zaś druga w Hamamatsu, gdzie aktualnie przebywają reprezentanci Polski

Ciekawiej zapowiada się wtorkowa rywalizacja w grupie A. Już w premierowym spotkaniu zmierzą się ze sobą reprezentacje Kanady i Włoch. Faworytami będą Europejczycy, choć trudno powiedzieć w jakiej do końca są dyspozycji. Przed Pucharem Świata rozegrali tylko dwa sparingi z Argentyną, notując zwycięstwo i porażkę. Ekipa prowadzona przez nowego trenera, a także bez Dragana Travicy, na papierze powinna być groźna dla wszystkich uczestników, ale tak naprawdę nie wiadomo, czego można się po niej spodziewać. Kanadyjczycy ze swoją główną armatą w postaci Gavina Schmitta, w dwóch meczach towarzyskich przegrali z Brazylią, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by postawili się Italii. 

Reprezentacja USA przez wielu ekspertów uważana jest za niemal murowanego kandydata do awansu na igrzyska olimpijskie. Ich pierwszymi rywalami będą Australijczycy, którzy nie zawojowali Ligi Światowej w tym sezonie, ale wielokrotnie już pokazywali, że są w stanie sprawiać niespodzianki.

Ostatnim meczem w Hiroszimie będzie potyczka gospodarzy z Egiptem. Reprezentacja Japonii z dobrej strony pokazała się podczas Memoriału Wagnera, kibice mogą więc liczyć na przedłużenie dobrej formy w Pucharze Świata. 

W Hamamatsu rozgrywki zostaną zainaugurowane spotkaniem Argentyny z Iranem. Drużyna prowadzona przez Slobodana Kovaca w Toruniu wydawała się być pogrążona w kryzysie, ale w Japonii mogą zagrać zupełnie odmienieni. Ich forma jest zagadką, a przetestuje ją drużyna Julio Velasco, byłego trenera Iranu, co będzie dodatkowym smaczkiem. 

Tuż przed pierwszym meczem Biało-Czerwonych na parkiecie pojawią się Rosja i Wenezuela. Sborna, podobnie jak Polska, na początku Pucharu Świata trafiła na słabszego rywala, a wygrana wydaje się być formalnością. 

Podopieczni Stephane'a Antigi start w najważniejszej próbie sezonu rozpoczną od starcia z Tunezją. Temu spotkaniu poświęcimy więcej miejsca w osobnej publikacji.

Irańczycy nie mieli powodów do zadowolenia podczas Memoriału Wagnera Irańczycy nie mieli powodów do zadowolenia podczas Memoriału Wagnera
Plan pierwszego dnia Pucharu Świata siatkarzy, 8 września (wtorek)

Grupa A (Hiroszima):

5:10 Kanada - Włochy
8:10 Australia - USA
12:20 Japonia - Egipt

Grupa B (Hamamatsu):

5:10 Argentyna - Iran
8:10 Rosja - Wenezuela
11:40 Polska - Tunezja

Które spotkanie zapowiada się najciekawiej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×