Liga Mistrzyń, gr. D: Urałoczka Jekaterynburg z pierwszym zwycięstwem, Vizura Belgrad bez szans

W spotkaniu 2. kolejki Ligi Mistrzyń 2015/2016, rosyjska Urałoczka Jekaterynburg bez większych problemów pokonała Vizurę Belgrad, notując pierwszy triumf w rozgrywkach.

Tomasz Rosiński

W poprzedniej serii gier Vizura ograła francuski RC Cannes, natomiast Urałoczka musiała uznać wyższość Volero Zurych i tym razem chciała wywalczyć komplet punktów w starciu z mistrzem Serbii.

Rosyjski zespół od początku rywalizacji pragnął narzucić swój styl gry i po pierwszej przerwie technicznej w I secie objął prowadzenie 11:9. Umiejętnie rozgrywała Marina Babieszyna, zaś jej klubowe koleżanki były zdecydowanie skuteczniejsze w ofensywie od swoich rywalek (17:10). Podopieczne Żeljko Tanaskovicia już nie potrafiły zniwelować tych strat i poległy zdecydowanie do 14.

Pomimo wysokiej porażki w inauguracyjnej partii, zawodniczki z Belgradu nie zamierzały składać broni podczas tej konfrontacji (8:10). Taki obrót spraw podrażnił siatkarki prowadzone przez Nikołaja Karpola, które były w stanie wypracować sobie dwupunktową przewagę i starały się kontrolować boiskowe wydarzenia (20:18). Co prawda ekipę z Serbii było stać jeszcze na zryw w końcówce (21:21), ale ostatnie słowo należało do gospodyń (25:21), które wyszły na prowadzenie 2:0 w całej potyczce.

Urałoczka Jekaterynburg była na fali i pragnęła dokończyć dzieła zniszczenia już w trzeciej odsłonie. Brązowe medalistki mistrzostw Rosji lepiej radziły sobie w bloku, co przełożyło się na wynik na tablicy świetlnej (15:12). W końcowym rozrachunku Irina Zariażko i spółka zwyciężyły 25:19, a cały mecz 3:0.

Urałoczka Jekaterynburg - Vizura Belgrad 3:0 (25:14, 25:21, 25:19)

Urałoczka Jekaterynburg: Ilczenko (9), Zariażko (17), Jewtuchowa (11), Jack (11), Klimets (9), Babieszyna (2), Romanowa (libero) oraz Woronow (libero), Safonowa, Sazhina (1).

Vizura Belgrad: Aleksić (11), Kocić (6), Lozo (7), Ranković (15), Cikiriz (2), Cirović (1), Pusić (libero) oraz Dimić, Lazović (3), Vignjević.