WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

ZAKSA zdominowała BBTS Bielsko-Biała w ataku, bloku i zagrywce

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla po raz czwarty z rzędu zwyciężyła w ligowym pojedynku 3:0, utrzymując tym samym pierwsze miejsce w tabeli PlusLigi. ZAKSA miała przewagę nad BBTS-em właściwie w każdym elemencie.
Wiktor Gumiński
Wiktor Gumiński

Największa różnica dzieliła oba zespoły w poczynaniach na siatce. Kędzierzynianie dysponowali znacznie większą siłą ognia w ataku niż ich rywale, którzy często musieli kreować swoje akcje po niedokładnym przyjęciu. Znakomicie w ofensywie poczynał sobie Rafał Buszek, kończąc 11 z 17 otrzymanych wystaw (65 procent). Po drugiej stronie siatki katastrofalną, 13-procentową skuteczność zanotował natomiast Serhiy Kapelus (3/23).

Zawodnicy ZAKSY wyraźnie dominowali nad przeciwnikami również w bloku. Bardzo trudną do sforsowania ścianę ustawiał na skrzydle Grzegorz Bociek , autor aż 5 punktowych "czap". W szeregach BBTS-u najczęściej blokował Dmytro Bogdan (2 razy).

Gracze z Kędzierzyna-Koźla spisywali się także lepiej w polu zagrywki. Co prawda żaden z kędzierzynian nie zanotował więcej niż jednego asa, ale najwięcej spustoszenia zza linii dziewiątego metra czynił Buszek.

Co ciekawe, to bielszczanie mogli się pochwalić minimalnie lepszym wskaźnikiem przyjęcia pozytywnego, lecz to oni również popełnili znacznie więcej niewymuszonych błędów. Liczne pomyłki znacząco ograniczyły ich szansę na odniesienie sukcesu w hali Azoty .

Porównanie statystyk:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Element BBTS Bielsko-Biała
5 Asy serwisowe 2
8 Błędy przy zagrywce 12
44 proc. (2 błędy) Przyjęcie pozytywne 46 proc. (5 błędów)
47 proc. Skuteczność w ataku 30 proc.
8 Błędy w ataku 12
11 Bloki 5

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×