KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mljakow w szerokiej kadrze Bułgarii

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Bułgarii Silvano Prandi ogłosił w piątek listę 25-ciu zawodników, spośród których wybierze skład na Ligę Światową 2009. Wśród wybrańców włoskiego selekcjonera znalazł się zawodnik Domexu Tytan AZS Częstochowa Smilen Mljakow.

Ilona Kobus
Ilona Kobus

W szerokim składzie nie zabrakło kapitana bułgarskich "trójkolorowych" Plamena Konstantinowa (choć kilka miesięcy wstecz ogłosił rozbrat z kadrą), nie ma za to znanego z polskich parkietów środkowego Ewgenia Iwanowa, który zakończył karierę reprezentacyjną oraz mającego pewne miejsce w kadrze Martina Stojewa, Kostadina Stojkowa. Zawodnik, reprezentujący w tym sezonie barwy rosyjskiego outsidera NOWA Nowokujbyszewsk, nieustannie boryka się z kontuzjami i to być może odstraszyło włoskiego selekcjonera.

Wśród nowych twarzy w bułgarskiej kadrze pojawili się natomiast: Georgi Bratojew (Lewski Sofia), Kostadin Gadżanow (Pirin Balknastroj), Stojko Nenczew (CSKA Sofia), Nikołaj Uczikow (Lewski Sofia), Atanas Mitrew (Pirin Balkanstroj) oraz atakujący częstochowskich Akademików Smilen Mljakow.

Największy problem trener Prandi ma z obsadzeniem roli drugiego rozgrywającego. Pozycja Andreja Żekowa, który zalicza kolejny udany sezon w lidze greckiej (jego Patron Patras - rywal Jastrzębskiego Węgla w FF Challenge Cup ma spore szanse, by zakończyć fazę zasadniczą na najlepszym od lat, trzecim miejscu) jest niepodważalna. Na chwilę obecną jednak żaden z pozostałych nominowanych nie przekonuje Włocha na tyle, by widział w nim zmiennika dla Żekowa.

Mały ból głowy Silvano Prandi może mieć również z wyborem atakujących. Zwłaszcza, jeśli snajper numer jeden i jego podopieczny w Cuneo jednocześnie Wladimir Nikołow, zgodnie z zapowiedzią postanowi odpocząć w tym roku od barw narodowych, a drugi dotąd w kolejności Bojan Jordanow nie upora się z gnębiącymi go urazami.

25-cio osobowa kadra reprezentacji Bułgarii na Ligę Światowa 2009:

Rozgrywający
Andrej Żekow
Iwan Zarew
Iwan Stanew
Georgi Bratoew

Środkowi
Kostadin Gadżanow
Hristo Cwetanow
Nikołaj Nikołow
Krasimir Gajdarski
Teodor Bogdanow
Stojko Nenczew

Przyjmujący
Plamen Konstantinow
Matej Kazijski
Metodi Ananiew
TodorAleksiew
Iwan Kolew
Martin Penew

Atakujcy
Wladimir Nikołow
Bojan Jordanow
Danail Miluszew
Cwetan Sokołow
Nikołaj Uczikow
Smilen Mljakow

Libero
Teodor Salparow
Wladislaw Iwanow
Atanas Mitrew

Najpóźniej 20 marca Silvano Prandi będzie musiał zredukować swoją listę do 22 nazwisk, bowiem do 22 marca należy ją przedłożyć w FIVB.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/sportal.bg
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×