Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bartosz Kurek nie zagra w Japonii. Zawodnik wydał oświadczenie

Bartosz Kurek wydał specjalne oświadczenie, w którym ogłosił, że w przyszłym sezonie nie zagra w JT Thunders i wyjawił powody swojej decyzji.
Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
WP SportoweFakty

Oświadczenie (pisownia oryginalna):

Szanowni Państwo,

Z uwagi na niemilknące zainteresowanie sytuacją związaną z moim zdrowiem, chciałbym przedstawić wszystkim rzetelną informację na ten temat. Ostatni sezon ligowy oraz igrzyska olimpijskie kosztowały mnie bardzo dużo wysiłku zarówno fizycznego jak i mentalnego. Byłem na to gotowy z pomocą sztabu szkoleniowego Asseco Resovii Rzeszów i Reprezentacji Polski byłem zawsze przygotowany żeby dać z siebie 100 w każdym kolejnym meczu.

Po Igrzyskach rozczarowanie wynikiem było duże ale cieszyłem się na nowe wyzwania w klubie, jednak reakcja mojego organizmu z jaką przyszło mi się zderzyć we wrześniu po powrocie do treningów, przerosła moje oczekiwania. Zmęczenie skumulowane przez wiele lat ciągłego grania zaowocowały ogólnym narastającym osłabieniem organizmu i wypaleniem mentalnym w efekcie czego straciłem coś co zawsze mną kierowało czyli pasję i chęć do grania. Doszedłem do takiego momentu w którym stwierdziłem, że zdrowie i wizja długoletniej kariery jest ważniejsza niż nawet największy kontrakt.

Nie jestem w stanie wyrazić słowami jak wdzięczny jestem, że ten trudny czas dotknął mnie w momencie gdy moim partnerem był klub JT Thunders z Hiroszimy. Zarówno zarząd klubu jak i trener Veselin Vukovic wykazali pełne zrozumienie, wsparcie ze swojej strony oraz partnerskie podejście, które mogłoby być wzorem do naśladowania w innych klubach.

Uważam, że zasługują na szacunek i zawodnika, który będzie wzmocnieniem w przeciągu całego sezonu, a wiem, że w tym momencie nie jestem tego w stanie obiecać i zagwarantować. Dlatego też w przyszłym sezonie nie będę reprezentował barw tego klubu. Bardzo mi przykro, że oferta gry w lidze japońskiej w tak znakomitym klubie przyszła w takim momencie mojej kariery.

W chwili obecnej chciałbym skorzystać z czasu wolnego na odpoczynek i odbudowanie się tak żeby kiedy wrócę na parkiet prezentować się jeszcze lepiej niż przed przerwą. Dzięki zrozumieniu JT Thunders oraz mojemu najbliższemu otoczeniu, na którego wsparcie mogłem zawsze w tych dniach liczyć, chcę odbudować formę jak najszybciej i wrócić na parkiet.

Bartosz Kurek 

ZOBACZ WIDEO: Zidane tłumaczy się ze zmiany Ronaldo: takie rzeczy się zdarzają i będą zdarzać

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (8):
 • Danuta Wittich Zgłoś komentarz
  Uwazam ,że życie każdego człowieka należy tylko i wyłącznie do niego ! Dlaczego Kurek musi tłumaczyć się ze swoich decyzji ??Może nawet zrezygnowac z gry wogóle, to są jego decyzje
  Czytaj całość
  i nikomu nic do tego ! Każdy człowiek może mieć trudne chwile w swoim życiu i trzeba to zrozumieć ! Wracaj do zdrowia i myśl tylko o sobie , bo jedno ma się życie !
  • panda25 Zgłoś komentarz
   Jakie by to nie były powody, to jego osobista decyzja. Wyjazdy naszych siatkarzy do Japonii generalnie nie podobają mi się, bo nijak nie pasują mi do ścieżki rozwoju (mowa przede wszystkim
   Czytaj całość
   o zawodnikach reprezentacyjnych). Są to wyjazdy przede wszystkim "ekonomiczne". Jeżeli rzeczywiście to problem zdrowotny (niezależnie od sfery zdrowia) to tym bardziej lepiej, że Kurek zostaje.
   • Siggi777 Zgłoś komentarz
    I o co tyle chałasu?Kim jest Kurek?W Rosji się nie sprawdził.W Włoszech się nie sprawdził.Japonię o....ł.W Polsce robi za gwiazdę bo reklamuje Monte i.....akurat nie ma od niego
    Czytaj całość
    lepszego młota.Ma swoje lata a zachowuje się jak g....rz a przede wszystkim swoim durnym oświadczeniem robi z nas kibiców idiotów.Ja się na to nie zgadzam i nie dam się nabrać.....
    • Fan Ostrovii Zgłoś komentarz
     Wymiana ze Skrą za Luburicia.
     • PRZEM 312 Zgłoś komentarz
      Kobieta zrobiła swoje Po co te bajki panie Kurek
      • Ace Zgłoś komentarz
       Ja mam nadzieję, że nie oznacza to, że będzie miał cały sezon przerwy, tylko go gdzieś dogra, bo będzie tragedia. I trochę nie dziwię się, że nie udźwignął, cała gra ( w Resovii
       Czytaj całość
       i w kadrze) opierała się przede wszystkim na nim. A i tak ostatecznie nic z tego nie ma, ani Mistrza Polski ani sukcesów z kadrą. A spekulacje, że to przez dziewczynę umieszczam gdzieś między pudelkiem a kabaretem, a nie wśród poważnej dyskusji o jego dyspozycji i problemach.
       • Reindeer Zgłoś komentarz
        A ja myślę akurat, że do decyzji o przerwaniu kariery trzeba dojrzeć. Przejdzie mu duży kontrakt koło nosa, ale co by mu dało granie bez satysfakcji. Sam by pewnie się męczył, a
        Czytaj całość
        skoro uważa że ta przerwa może mu pomóc, to należy dać mu czas. Poza tym, to wyłącznie jego decyzja i tylko on wie naprawdę, czemu taką podjął.
        • Boguś L. Zgłoś komentarz
         Żałosna bajeczka. Chłopczyk się zakochał, dostał ultimatum więc zrezygnował z kontraktu. Kurek kolejny raz pokazał, że jeszcze dużo czasu minie zanim stanie się dojrzałym
         Czytaj całość
         zawodnikiem. Ciekawe czy ktokolwiek uwierzy w te tłumaczenia. Bo ja nie. Nagle poczuł, że się wypalił? Przecież wiadomo, że tylko w ten sposób mógł uniknąć konsekwencji związanych z zerwaniem kontraktu. Daję głowę, ze niebawem dołączy do któregoś z klubów, Resovii albo Skry i będzie tłumaczył sie tym, że po krótkim wyciszeniu wrócił do zdrowia.
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×