Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Agata Mróz oficjalnie patronką SMS-u w Szczyrku

3 października 2016 roku stał się niezwykle ważną datą dla nadzorowanej przez PZPS szkoły dla najzdolniejszych młodych siatkarek. Teraz nosi ona imię zmarłej w 2008 roku Agaty Mróz-Olszewskiej.

Michał Kaczmarczyk
Michał Kaczmarczyk
Agata Mróz-Olszewska / Na zdjęciu: Agata Mróz-Olszewska

W uroczystości wzięło udział wiele osobistości ze świata siatkówki i polityki z posłanką i wybitną reprezentantką Polski Małgorzatą Niemczyk na czele, nie zabrakło przedstawicieli PZPS-u i programu Siatkarskich Ośrodków Szkoleniowych, a także Jacka Nawrockiego i Wiktora Kreboka. Poza tym w obiekcie SMS-u PZPS Szczyrk zjawiły się koleżanki Agaty Mróz-Olszewskiej z boiska: Dominika Leśniewicz, Maria Liktoras, Anna MirosSylwia Pycia, Magdalena Śliwa, Dorota Świeniewicz i siostra Agaty, Katarzyna Mróz. Wszystkie byłe i obecnie zawodniczki wraz ze wspomnianą Małgorzatą Niemczyk rozegrały pokazowe spotkanie z uczennicami szkoły w Szczyrku.

To właśnie na młode siatkarki uczące się w Szczyrku spadł ciężar organizacji uroczystości i trzeba przyznać, że wywiązały się z tego wzorowo. Obecni w szkole goście mogli zobaczyć multimedialną prezentację na temat sportowych osiągnięć i walki z chorobą nowej patronki SMS-u i usłyszeć hymn placówki autorstwa jednej z uczennic. Nie zabrakło także akcentu humorystycznego w postaci programu artystycznego na oficjalną inaugurację roku szkolnego, w którym nie zabrakło tańców, akrobacji i dobrej zabawy. Poza zawodniczkami wziął w nim udział także Miłosz Majka, jeden z trenerów pracujących w SMS-ie.

Wiceprezes PZPS Paweł Papke odczytał uchwałę zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej o nadaniu imienia Agaty Mróz-Olszewskiej NSZ Szkole Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku i przekazał dokument na ręce dyrektora placówki Grzegorza Wagnera, a ten przekazał go uczennicom. Młodym adeptkom siatkarskiego fachu dziękował także mąż nowej patronki szkoły Jacek Olszewski, który wyraził nadzieję, że w szczyrkowskiej kuźni talentów pojawi się zawodniczka na miarę samej Mróz-Olszewskiej.

ZOBACZ WIDEO: Robert Miśkowiak: Jestem wściekły. Nie mogę patrzeć na motocykle


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
pzps.pl/inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×