Włosi z dziką kartą na Puchar Wielkich Mistrzów

Dobre wyniki reprezentacji Włoch w mijającym roku znalazły uznanie w oczach organizatorów Pucharu Wielkich Mistrzów. Drużyna prowadzona przez Gianlorenzo Blenginego otrzymała dziką kartę na tę imprezę.
Anna Bagińska
Materiały prasowe

Przypomnijmy, że reprezentacja Włoch w tym roku zajęła czwarte miejsce w Lidze Światowej oraz zdobyła srebrny medal w igrzyskach olimpijskich rozgrywanych w Rio de Janeiro. Władze włoskiej federacji poinformowały w piątek oficjalnie, że Squadra Azzurra otrzymała dziką kartę od organizatorów Pucharu Wielkich Mistrzów.

Impreza ta odbywa się co cztery lata w roku poolimpijskim, zawsze w Japonii. Co ciekawe, punkty zdobyte w tych rozgrywkach nie wliczają się do rankingu FIVB. W turnieju oprócz gospodarzy udział bierze czterech mistrzów kontynentów oraz drużyna, która otrzyma dziką kartę. Ostatnią edycję, w 2013 roku, wygrała reprezentacja Brazylii.

Już wiadomo, że na jesieni przyszłego roku do Japonii i Włoch dołączą Brazylia (mistrz Ameryki Południowej), USA (mistrzowie NORCECA), Francja (mistrzowie Europy) oraz Iran (mistrz Azji). Turniej zostanie rozegrany w systemie każdy z każdym. Pierwsze mecze odbędą się w Nagoi w dniach 12-13 września. Potem uczestnicy przeniosą się do Osaki i tam zagrają od 15 do 17 września.

Czy uważasz, że jest sens rozgrywania takiego turnieju jak Puchar Wielkich Mistrzów?