Turcja: Zbigniew Bartman nie świętował. Polak poprowadził Galatasaray do wygranej w pucharze

Po kilku latach przerwy, rywalizacja o Puchar Turcji została wznowiona. W sobotnie popołudnie Galatasaray Stambuł Zbigniewa Bartmana, w pierwszym meczu I rundy, pokonał na wyjeździe MSK Urfa.

Jacek Pawłowski
Materiały prasowe / galatasaray.org
Po zakończeniu pierwszej części fazy zasadniczej rozgrywek ligi tureckiej, w zmaganiach o punkty nastąpiła przerwa przeznaczona na rywalizację pucharową. Swoje spotkanie rozegrał między innymi Galatasaray Stambuł. Zespół Zbigniewa Bartmana zgodnie z oczekiwaniami uczynił pierwszy krok w kierunku awansu do II rundy rywalizacji.

W sobotnim spotkaniu Zbigniew Bartman zapisał na swoim koncie 13 punktów. Polak skończył 43 procent ataków (8/17, 3 błędy). Dorobek naszego zawodnika uzupełniły 3 skuteczne bloki i 2 asy serwisowe (2/11, 2 błędy).

Wyniki meczów I rundy Pucharu Turcji:

Tokat Belediye Plevnespor - Inegol Belediyesi 2:3 (23:25, 25:20, 24:26, 27:25, 14:16)

Afyon Belediye Yuntas - Maliye Milli Piyango Ankara 1:3 (18:25, 23:25, 25:13, 14:25)

Besiktas Stambuł - Halkbank Ankara 0:3 (19:25, 22:25,  16:25)

MSK Urfa - Galatasaray HDI Sigorta Stambuł 0:3 (20:25, 20:25, 16:25)

Mecze rewanżowe zaplanowano na 28-29 grudnia 2016 r.

Czy Galatasaray Stambuł sięgnie po Puchar Turcji?