Indykpol AZS - Łuczniczka: siódma z rzędu wygrana olsztynian

Po zaciętej walce w 18. kolejce fazy zasadniczej Indykpol AZS Olsztyn pokonał Łuczniczkę Bydgoszcz, tracąc jednego seta. MVP został wybrany środkowy Daniel Pliński.

Magdalena Buczyńska
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

W piątkowe spotkanie bez najmniejszych kompleksów weszli gospodarze, zdobywając pierwsze punkty (4:1). Do połowy seta Akademikom udawało się utrzymywać znaczną przewagę, w czym pomagały im błędy popełniane przez gości. Po niepewnym początku bydgoszczanie zaczęli punktować w ataku, z Milanem Katićem na czele. Andrea Gardini dokonał korzystnej zmiany, wprowadzając na boisko Adriana Buchowskiego. Mocne strony olsztynian tego sezonu, czyli atak i blok niezmiennie zdawały egzamin. Pod koniec odsłony bydgoszczanie nieco podgonili gospodarzy, lecz na marne, gdyż set padł łupem zespołu z Warmii (25:22).

W drugiej odsłonie role się odmieniły i siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz dawali popis swojej mocy w ataku. Dotąd uśpiony Igor Yudin był nie do zatrzymania. Do głosu doszedł Wojciech Włodarczyk (11:10). Siatkarze Łuczniczki trzykrotnie odbili się od muru olsztynian, lecz ostatecznie zdobyli czternasty punkt. Ponownie do triumfu w secie wielkimi krokami zbliżali się podopieczni Andrei Gardiniego (21:18). Kilka skutecznych zbić dynamicznych zaprezentował Jan Hadrava. Po błędzie bydgoszczan zwycięstwo odnieśli Akademicy (25:21).

Dziesięciominutowa przerwa pobudziła do rywalizacji siatkarzy Łuczniczki, którzy objęli prowadzanie w trzecim secie. Nie trzeba było długo czekać na odzew ze strony Akademików. W piątkowym spotkanie rewelacyjnie sprawował się środkowy, Daniel Pliński, kończąc kilka decydujących piłek. Po stronie rywali bomba za bombą posyłał  Igor Yudin. Sportowa złość po stronie podopiecznych Piotra
Makowskiego spowodowała, że siatkarze z Bydgoszczy skutecznie prowadzili do końca odsłony (20:25).

Czwarty set rozpoczął się od błędu popełnionego po obu stronach. Gra defensywna AZS-u Olsztyn odegrała w spotkaniu 18. kolejki znaczącą rolę. O czas dla swoich podopiecznych poprosił Piotr Makowski. Przerwa nie wytrąciła jednak olsztynian z dobrej gry (14:10). Okrzyki mobilizacji pomogły przyjezdnym doprowadzić do remisu (16:16). Autowy serwis Bartosza Filipiaka spowodował, że od wygranej AZS dzieliły tylko dwa oczka. Decydujący punkt olsztynianie zdobyli po ataku Aleksandra Śliwki (25:20).

Indykpol AZS Olsztyn - Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:22, 25:21, 20:25, 25:20)

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava, Pliński, Zniszczoł, Śliwka, Woicki, Włodarczyk, Żurek (libero) oraz Buchowski, Boswinkel, Makowski, Palacios.

Łuczniczka Bydgoszcz: Nowakowski, Katić, Yudin, Filipiak, Szczurek, Sacharewicz, Czunkiewicz (libero) oraz Seńko, Bobrowski.

MVP: Daniel Pliński (AZS Olsztyn).