Francja: Chaumont i Spacer's Toulouse bliżej finału

W pierwszych meczach półfinałowych ligi francuskiej obyło się bez większych emocji. Chaumont i Spacer's Toulouse wygrały swoje mecze w trzech setach.

Anna Bagińska
Siatkówka WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Siatkówka

Z dwójki zaskakujących półfinalistów zdecydowanie z wagą pojedynku lepiej poradziło sobie Spacer's Toulouse. Siatkarze prowadzeni przez Antoine'a Brizarda pewnie pokonali Nice Volley-Ball 3:0. Przez pierwsze dwa sety goście stanowili tylko tło dla lepiej dysponowanych podopiecznych Cedrica Enarda. Dopiero w ostatniej partii powalczyli, ale to było za mało. Siła zespołu z Tuluzy uwidoczniła się zwłaszcza w zagrywce. Drugie spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek i ekipa z Nicei musi wygrać, jeżeli myśli poważnie o grze w finale.

W drugiej parze, pomimo wyniku, który mógł sugerować jednostronny mecz, było całkiem sporo walki. Chaumont wprawdzie wygrało 3:0, ale w każdym secie wynik równie dobrze mógł paść na korzyść GFC Ajaccio. Jednak podopieczni Silvano Prandiego zagrali skuteczniej we wszystkich elementach, co pozwoliło im wygrać, mimo większej liczby błędów własnych. Rewanżowe spotkanie tych zespołów odbędzie się w środę i nie wykluczone, że nie będzie ono ostatnie.