Trener Bułgarów po wygranej z Polską: To była gra nerwów

Reprezentacja Bułgarii przegrywała 1:2, ale wygrała dwie ostatnie partie i ostatecznie pokonała Polaków w pierwszym dniu turnieju Ligi Światowej w Warnie.

Dominika Pawlik
Plamen Konstantinow WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Plamen Konstantinow

Trener Plamen Konstantinow wraz ze swoją drużyną przeżywał prawdziwy rollercoaster podczas piątkowej potyczki z Polakami. Pierwszy set padł łupem Bułgarii, która zdawała się mieć dużą przewagę. Dwie kolejne odsłony rozstrzygnęły się na korzyść Bialo-Czerwonych, którzy w czwartym secie niewiele potrzebowali, by przypieczętować wygraną.

Ostatecznie Bułgarzy wyszli za sporych opresji i uskrzydleni obrotem spraw, wygrali piątą partię. - To na pewno nie był najlepszy mecz, jeśli chodzi o sam poziom siatkarski. To była gra nerwów, więc bardzo się cieszę, że udało nam się wytrzymać psychicznie do samego końca. Szczególnie nerwowe były finałowe momenty w dwóch ostatnich setach - podsumował trener Bułgarów.

- Jestem zadowolony z gry mojego zespołu, mamy rezerwy. Brakowało nam zagrywki, a także nie blokowaliśmy tak, jak w pierwszy weekend Ligi Światowej. Skomplikowaliśmy sobie sytuację, popełniając błędy w ataku, w ten sposób nie dało się wygrać. Straciliśmy dwie partie z rzędu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że mamy wartościowych rezerwowych - dodał.

W pierwszym spotkaniu nie doszło do podziału punktów. - Widziałem mecz Kanady z Brazylią, było to wyrównane spotkanie (Canarinhos wygrali 3:1 - przyp. red.). Kanady nie można lekceważyć, bo gra bardzo dobrą siatkówkę. Brazylijczycy byli chyba początkowo zaskoczeni, ale ostatecznie wygrali - podkreślił Konstantinow.

Bułgarskie media podkreślają wielkość piątkowego zwycięstwa. "Wygraliśmy z mistrzami świata" - pisze sportal.bg. To zdecydowanie nakłada presję na kolejne występy reprezentacji. - Jeśli w piątek nie byliśmy faworytami, nie będziemy nimi również przeciwko Brazylii. Oczekiwania są takie, że pokonamy Kanadyjczyków, a tego obawiam się najbardziej - zakończył szkoleniowiec.