MŚ U-21: Kubańczycy też potrzebowali tie-breaka

W drugiej fazie grupowej mistrzostw świata juniorów swoje pierwsze mecze poza Polakami wygrali także Rosjanie, Kubańczycy i Brazylijczycy.

Ola Piskorska
Materiały prasowe / FIVB

Najlepsza ósemka mistrzostw świata juniorów została podzielona na dwie grupy: E i F. W obu są cztery drużyny i grają ze sobą systemem "każdy z każdym". Pierwszy i drugi zespół z każdej z tych grup awansuje do półfinałów, pozostałe będą walczyły o miejsca 5-8. We wtorek odbyły się pierwsze spotkania w obu grupach.

W grupie E zwycięstwa odnieśli Polacy oraz Kubańczycy i to oni są w czołówce tabeli. Kuba, tak samo jak Biało-Czerwoni, potrzebowała aż pięciu setów do wygranej, bowiem prowadząc 2:0 w setach mocno się rozluźniła. Dwie następne partie wygrali Irańczycy i dopiero w ostatnim secie Kubańczycy zagrali ponownie na maksimum swoich możliwości i zdominowali rywali.

W grupie F natomiast wygrali swoje mecze Rosjanie i Brazylijczycy Młoda Sborna znacząco przewyższała Argentyńczyków warunkami fizycznymi i w pełni to wykorzystywali, choć ci dokonywali cudów w obronie i walczyli z ogromnym zaangażowaniem. Rosjanom przydarzały się błędy własne i braki w koncentracji, przez to przegrali trzeciego seta z walczącymi jak lwy rywalami. Ale szybko naprawili swój błąd w czwartej odsłonie i zainkasowali trzy punkty.

Brazylijczycy byli faworytami w starciu z Kanadyjczykami, ale spotkanie to wcale nie było dla nich łatwe. Byli bliscy wyniku 1:2, ostatecznie jednak wygrali trzecią odsłonę, a w czwartej przypieczętowali wygraną.

Kuba - Iran 3:2 (25:22, 25:23, 19:25, 13:25, 15:8)

Kuba: Masso, Gutierezz, Melgarejo, Concepcion, Goide, Lopez, Salazar (libero) oraz Yang, Andreu

Iran: Aghchehli, Mosaferdashliboroun, Mojarad, Einisamarein, Esfandiar, Karimisouchelmaei, Talebi (libero) oraz Shahsavand, Ramezani, Yali

Rosja - Argentyna 3:1 (25:23, 25:15, 27:29, 25:19)

Rosja: Semyszew, Abajew, Kononow, Mielnikow, Jakowlew, Piskarjew, Melkozerow (libero) oraz Spodobets

Argentyna: Martinez, Benavidez, Arreche, Bucciarelli, Loser, Roberts, Arroyo (libero) oraz Elgueta, Giraudo, Palonsky

Brazylia - Kanada 3:1 (25:15, 19:25, 25:23, 25:16)

Brazylia: Moreira Roque, Almeida Cardoso, Elias, Mascarenhas, Bertolini, Silva, Nascimento (libero) oraz Araujo Barreto, Moraes, Rodrigues

Kanada: Sani, Loeppky, Mccarthy, Gyimah, Elser, Epp, Pereira (libero) oraz Mawdsley, Clegg, Passalent