Kwal. MŚ 2018: niespodzianki nie było, Argentyna z awansem

Zakończył się trzydniowy turniej kwalifikacyjny w Ameryce Południowej do mistrzostw Świata 2018 siatkarzy. Awans na mundial zdobyła reprezentacja Argentyny.

Olga Krzysztofik
Materiały prasowe / FIVB
W połowie sierpnia zostały rozegrane mistrzostwa Ameryki Południowej. Po tytuł sięgnęli Brazylijczycy, którzy zagwarantowali sobie również awans na przyszłoroczny mundial.

Natomiast zespoły z miejsc od drugiego do czwartego zakwalifikowały się do drugiej rundy kontynentalnych kwalifikacji. Pod koniec sierpnia wystartował turniej z udziałem Wenezueli, Argentyny i Chile.

Tylko zwycięzca tej rywalizacji zdobył przepustkę na mistrzostwa świata 2018. Miano faworytów należało do reprezentacji Argentyny, a jej głównym rywalem w walce o awans byli Wenezuelczycy.

Bezpośredni pojedynek obu drużyn został zaplanowany na ostatni dzień turnieju. Argentyńscy siatkarze poradzili sobie bardzo dobrze. Górowali nad przeciwnikami, dzięki czemu odnieśli bardzo pewne zwycięstwo 3:0.

Tym samym pierwsze miejsce w turnieju i awans na mundial przypadło Argentyńczykom. Zmagania zakończyli oni z mianem niepokonanych, wygrywając oba mecze i tracąc zaledwie jednego seta.

Drugą pozycję zajęli reprezentanci Chile z bilansem spotkań 1-1, natomiast ostatnia lokata przypadła Wenezuelczykom, którzy przegrali oba pojedynki.

Wyniki drugiego turnieju kwalifikacyjnego w Ameryce Południowej do Mistrzostw Świata 2018 siatkarzy: